2015 Acil Paraya İhtiyacı Olanlar

SORU: Merhaba. Size danışmak istediğim konu acil paraya ihtiyacı olan kişilerin hangi bankaları tercih etmeleri gerektiği ile alakalı. Şu anda ülkemizde oldukça fazla sayıda banka var ve hemen hemen hepsi de talep eden kişilere kredi hizmeti vermekte. Bu bankaların kiminin faizi düşük, kiminin yüksek, kimimin vade süresi avantajlı kiminin değil. Her birinin kendine göre farklı farklı özellikleri var. Ancak benim merak ettiğim konu bu yerlerin güvenilirlikleri ile alakalı. Çünkü acil olarak paraya sıkıştığımız zaman ne yapacağımızı ve nasıl adım atacağımızı bilmemiz bizim için son derece önemli bir konu olmaktadır.

Bu sebepten dolayı gerek yüksek tutarlarda gerekse de düşük tutarlardaki para sıkışıklıkları için müracaat edebileceğimiz bankalar hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

ÇÖZÜM: Son zamanlarda banka sayılarının her geçen gün artış gösteriyor olması pek çok kişiyi sizin düşünmeye sevk etmektedir. İnsanlar borçlanacakları bankaların ne denli güvenilir olduğu konusunda tereddütler yaşamaktadır.

Türkiye’deki En Güvenilir Banka Hangisidir?

Ülkemizde şu anda pek çok farklı banka hizmet vermekte ve birçoğu da oldukça kaliteli olma özelliği taşımaktadır. Bu sebepten dolayı tek bir banka adı vererek kredi hizmetlerinizi oradan almalısınız demek diğer bankalara haksızlık olacaktır.

Ancak genel olarak tercih edilebilecek bankaların özelliklerin bahsedebiliriz. İlk olarak tercih edeceğiniz bankanın ülkemizde biline ve kullanılan bir yer olması son derece önemlidir. Yani adı sanı duyulmamış ve çok da müşterisi olmayan yerlerden her zaman uzak durmalısınız. Çünkü bu yerler ile yapılan bankacılık işlemlerinde kimi sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu yüzden bahsi geçen konuda temkinli olmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Bunun haricinde gereğinden fazla düşük ya da gereğinden fazla yüksek faiz oranları veya da vade süreleri ile çalışmakta olan bankalara karşı her zaman temkinli olmalısınız. Bu yerlerden ziyade piyasa rakamlarına uygun olarak çalışmakta olan yerler çok daha güvenilir olacaktır.

Mümkün olan en doğru karar için acil para sıkışıklığı yaşadığınız dönemlerde dahi banka banka dolaşarak bilgi almak ve ondan sonra karar vermek en doğrusu olacaktır.

 

6 comments on “2015 Acil Paraya İhtiyacı Olanlar
 1. cadalan66 dedi ki:

  selam acilen 30 binliraya ihtiyacım var aylık 2000 lira ödeyebilirim

 2. Asiye27 dedi ki:

  Merhaba özal bir şirkette sigortalı çalışmaktayım. Aylık bin tl ödemeyle 10.000 liraya ihtiyacım var. Bankadan çekemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Çaresizim

 3. ejderg dedi ki:

  acil 1000 tlye ıhtıyacım var. öğrenciyim

 4. Uğur dedi ki:

  Acil 12 000 tl Ye ihtiyacım var bankaya avukatlık oldum aylık 400 tl odeyebilirim

 5. deniz dedi ki:

  Merhaba,

  10000 tl ihtiyacım var. Aylık 500 tl ödeyebilirim. Yardımcı olursanız beni büyük bir sorundan kurtarmış olursunuz. Teşekkür ederim.

 6. Mustafa dedi ki:

  Ben şirket de çalışıyorum çok acil 5000 liraya ihtiyacım var 750 lira olarak en az öderim yardımcı olursanız çok sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir