25.000 TL Nasıl Bulurum

TALEP: Kelepir olarak satılan bir arsa için çok acil olarak 25 bin Türk Lirası bulmam gerek. Arsa çok iyi bir yerde ve de tam yatırımlık. Birkaç gün içinde para bulamazsam satılacak. Şu anda sahibi ile anlaştığım için satmıyor ama söylediğim gibi yalnızca birkaç günüm var.

Bankalardan kredi alma gibi bir olanağım yok çünkü iki farklı bankaya ait kredi kartlarım borcunu ödemediğim için icra takibine düştü. Bu yüzden daha başka bir yol bulmam gerekiyor. Eğer kredi alabilirsem aylık olarak 1.500 TL tutarında ödeme yapma gücüm var. Bana bu konu ile alakalı olarak çözüm yolu gösterebilir misiniz?

ÇÖZÜM: Eğer bankalardan kredi alma gibi bir olanağınız yoksa bunun dışında daha başka alternatiflerden faydalanabilirsiniz. Bu aşamada başvurabileceğiniz belli başlı çözüm yolları ise şunlardır;

  1. EVKUR Kredisi Alabilirsiniz

Sizin de talep ettiğiniz gibi nispeten düşük tutarlı kredilerde uygulanmakta olan sistemlerden biri “EVKUR kredisi” olarak tabir edilen uygulama olmaktadır. Bu sistem dahilinde yapmanız gereken tek şey adı geçen bu mağaza gibi senetle mal satmakta olan yerlerden ürün alarak onları tekrar satıp nakit paraya çevirmektir. Bunun için elinizden kolay çıkabilecek ürünleri tercih etmeniz yerinde olacaktır. Bunlar arasında cep telefonu, tablet ya da bilgisayar gibi teknolojik ürünler de yer alsa da buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon gibi ev eşyalarını da tercih edebilirsiniz.

  1. Kuyumcu Kredisi Alabilirsiniz

Bir başka alternatif ise kuyumcu kredileri olmaktadır. Bu sistem son derece uzun zamanlardan beri ülkemizde tercih edilen borç para bulma yöntemlerinden biri olmak ile beraber son derece de güvenilir olması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu kapsamda bahsi geçen olanağı sunan bir kuyumcu bularak onlardan senet karşılığında dilediğiniz tutarda para alabilir ve de taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bunun için tanıdığınız herhangi bir kuyumcuya gitme olanağınız mevcut olsa da dilerseniz ülke çapında kuyumcu kredisi veren senetlealtin.com adlı firmaya da başvuru yapabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir