Acil 12000 tl ihtiyacım var

SORU: Ev almak için bankadan konut kredisi talebinde bulunmuş olsam da beğendiğimiz evin tamamına kredi almamız mümkün olmadı. Evin tutarından yaklaşık olarak 12 bin Türk Lirası eksik olarak kredi alabiliyorum. Ancak bahsi geçen bu tutarı ödeyecek gücüm de yok. Eşim ve ailem bu evi çok beğendiği ve de talep ettiğimiz özelliklere fazla fazla sahip olduğu için vazgeçmek de istemiyoruz. Bu yüzden bana borç para verecek yerler arıyorum. Daha başka bankalara başvuru yapsam bana ikinci bir kredi verirler mi? Bankalar hizmet vermez ise bu aşamada borç para bulmak için ne yapmalıyım? Banka harici kredi veren yerlere gitsem ödeme koşulları nasıl olur? Çünkü ödeyeceğim konut kredisi ile beraber geriye yalnızca 600 Türk Lirası kadar bir bütçem kalıyor. Bu şartlarda bana borç para ya da kredi verecek yerler var ise lütfen bilgi verir misiniz?

ÇÖZÜM: Ev alır iken tamamına kredi almak pek çok kişinin talebi olsa da ne yazık ki bu olanağı sunabilen bankaların sayısı son derece az olmaktadır.  Bu sebepten dolayı ellerinde belli bir birikimi olmayan bu yüzden de ev almak için ekstra bir borçlanma sürecine girmesi gereken kişilerin en sık başvurduğu yöntem ihtiyaç kredileri olmaktadır. Bu sebepten dolayı siz de ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Ancak bilmelisiniz ki bankalar yalnızca ödeme gücü yerinde olan ve de bu durumu belgeleyebilen kişilere ikinci krediyi vermektedir. Belirttiğiniz üzere sizin de ödeme gücünüz çok yüksek olmamakta ve bu sebepten dolayı da geri çevrilme ihtimaliniz son derece yüksek olmaktadır.

Bu  aşamada size çözüm sunacak tek yer banka harici olarak kredi veren firmalardır. Bu firmalar daha başka kredi borcu olan kişilere de çözüm olanağı sunmak ile beraber bunun haricinde tamamına konut kredisi de vermektedirler. Bu sebepten dolayı hem ihtiyaç duyduğunuz 12 bin TL tutarındaki kredi için hem de eğer dilerseniz tamamına konut kredisi almak adına bu yerlere başvuru yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir