Acil 15.000 tl nakite ihtiyacım var

TALEP: Toplu olarak 15 bin Türk Lirası tutarında borç para bulmam gerek. Aylık olarak elime ortalama 3 bin 500 TL geçiyor. Ancak bu paranın yalnızca 1300 Türk Lirası’nı belgeleyebiliyorum. Asgari ücretle çalıştığım için maaş bordromda yalnızca bu tutar yazıyor. Ancak oldukça yüksek tutarda kira gelirlerim var. Bu yüzden de oldukça rahat bir şekilde kredi taksitlerimi ödeyebilirim.  Eğer talep edilirse ipotek edilecek bir dükkanım, bir de evim var. Bu şartlarda bana kredi verebilecek bankaların olup olmadığı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

ÇÖZÜM: Hemen hemen herkesin de bildiği üzere ülkemizde mevcut olan bankaların tümü yalnızca kendi şartlarına uygunluk gösteren kişilere kredi olanağı sunmaktadır. Bu şartlar arasın da en çok dikkat çeken ve de en kati olanı ise gelir belgesi sunabilmektir.

Belirttiğiniz üzere siz de belli bir tutardaki gelirinizi belgeleyebilmektesiniz. Ancak söz konusu olan bu gelir oldukça düşük olduğu için bankaların talep etmekte olduğunuz tutarda bir ödeme yapıp yapmayacağı çok da kesin değildir. Bu yüzden yapmanız gereken tek şey adı geçen yerlere giderek tek tek bilgi almaktır. Çünkü kimi bankalar asgari ücret ile çalışmakta olan kişilere son derece yüksek tutarlarda krediler verebilmektedir. Bu yüzden şansınızı denemekte fayda vardır. Üstelik teminat olarak göstereceğiniz gayrimenkuller size çok büyük artılar getirecektir.

Ancak banka banka dolaşıp kendinize uygun bir yer aramak yerine daha kolay ve de daha hızlı bir şekilde kredi almak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken ise banka harici kredi veren firmalara müracaat etmektir. Bu yerler yalnızca belgelenebilir gelirinize değil beyan ettiğiniz her türkü gelir göre karar verdikleri için 15 bin Türk Lirası tutarındaki talebinize oldukça sıcak bakacaklardır. Bu yüzden de ilk olarak güvenilir ve piyasada tanınan firmalara müracaat eder ve bu yerlerden kredi almak için işlem başlatırsanız maddi sıkıntınızı bankalara kıyasla çok daha hızlı bir şekilde çözme olanağı yakalayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir