Acil 20.000 TL ye İhtiyacım Var

SORU: Birikmiş olan borçlarımı ödemekte çok zorlandığım ve  de ailemi de bu konuda sıkıntıya soktuğum için akrabalarımız bu yıl aslında beş ortaklı olan tarlamızı tek başıma ekerek hasattan elde edeceğim para ile borçlarımı kapatabileceğimi söylediler. Ancak bana ne bir tohum ne de tarla sürmek, ekmek, biçmek için gerekli olan donanımları verdiler. Şu anda tohum almak, traktör kiralamak, mazot masrafı, ilaçlama parası, biçerdöver parası ve buna benzer daha başka masraflar için ortalama olarak 20 bin TL paraya ihtiyacım var. Bana bu parayı verecek yerler ya da kişiler var mıdır? Var ise şartları nelerdir? Kısa zamanda dönüş yaparsanız sevinirim.

ÇÖZÜM: Tarımsal faaliyetler yapmak son derece karlı olduğu kadar bir o kadar da masraf isteyen işlemlerden olsa da bu alanda çalışacak olan kişilere devlet desteği sağlanmakta ve bu sayede de üretimin devamlılığı amaçlanmaktadır.

Anlatılmakta olan bu durumdan dolayı kredi almak için müracaat edeceğiniz ilk yer Tarım Kredi Kooperatifleri de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olmalıdır.

One comment on “Acil 20.000 TL ye İhtiyacım Var
  1. burhan yakut dedi ki:

    acil 10.000 liraya ihtiyacım var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir