Acil Düğün Borcu Ödenir

Talep: Yakın zamanda düğün yapacağım. Ailemden parasal anlamda hiçbir destek almıyorum bu nedenle düğün masraflarımla da tek başıma mücadele etmem gerekiyor. Bankadan çekmiş olduğum bir kredi var, bu nedenle başka bir kredi alabilme imkânım yok. Gelir düzeyim ortalama olarak iyi. 4000 lira alıyorum ve şu anda aylık 500 lira taksit ödemem var. Başka herhangi bir sıkıntılı durumum yok. Bankadan kredi alamamamın nedeni kredi notumun düşmüş olmasıymış. Toplamda 30 bin lira işimi görür diye düşünüyorum. Arkadaşlarım bankalar haricinde kredi alabileceğim yerler olduğunu söylediler. Bu firmalardan kredi alabilir miyim ya da alamaz mıyım, bu konuda bilgi almak istiyorum.

Toplamda en fazla 800 lira taksit ödeyebilirim. Bu şartlarıma uyum sağlayarak bana kredi verebilirler mi? Bu krediler hangi şartlar altında sağlanıyor? Benim neler yapmam gerek? Bu konularda bana bilgi verirseniz, çok memnun olurum.

Çözüm: Arkadaşlarınızın da belirttiği gibi bankalar haricinde çok çeşitli alanlarda krediler sağlayan finans kuruluşları vardır. Bu kuruluşlarda “Düğün Kampanyası” da bulunmaktadır. Bu kampanyalar belirli dönemlerde hazırlanır ve müşteriye sunulur. Bu nedenle de kendi alanına uygun bu krediler sizler için avantajlı durumları oluşturabilir.

Bu firmalar ya da şirketlerden sizde kredi alabilirsiniz. Bu firmalar kredi notunuza ya da buna benzer diğer şartlarınıza bakmazlar. Maddi durumunuz da yine firmalar için bir önem arz etmeyecektir. Talep ettiğiniz tutar 30.000 liradan daha çok olsaydı da, yine rahatlıkla kredi kullanabilirdiniz.

Bu firmalardan kredi alabilmeniz için sadece başvuru yapmanız yeterlidir. Bankalarda olduğu gibi genel bir ödeme tablosu oluşturmak yerine, kişilerin gelirleri ve giderleri ile doğru orantıda bulunacak bir ödeme planı hazırlanır. Yani kişiye göre yapılır. Bu nedenle de taksitler hakkında da söz sahibi olan yine sizler olursunuz. Düğün kredilerinizde de diğer kredilerde olduğu gibi komisyon tutarı alınmaktadır ve bu tutar da kredinize paralel olarak belirlenmektedir.

Son olarak eğer düğün kredinizi yine de bankadan çıkartmak istiyorsanız, danışmanlık şirketleri aracılığı ile de başvuruda bulunarak kredinizi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir