Acil Para Verenlerin Listesi

Para konusunda fazlaca hayalci olanlar ve ilerisini düşünmeden hareket edenlerin, dönüp dolaşıp geleceği nokta, acil para veren yerlerin listesine ulaşmaktır. Ülkemizde de bu durumda olan insanların sayısı çok fazla olduğu için, ihtiyaca cevap verecek şekilde firmalar, borç veren şirketler ve şahıslar artmıştır. Beklenmedik giderler, acil ihtiyaçlar sizleri borç almaya itebilir. Ödemesini kısa bir dönem için bile geciktirmiş olsanız, sonra o borçlar yakanıza yapışabilir. Bu nedenle de borç almak her ne kadar sakıncalı olsa da ferahlatıcıdır da.

Eğer acilen paraya ihtiyacınız varsa, önce sakin olun, derin bir nefes alın ve yazımızı okumaya başlayın. Acil para veren herkes, bu yazının içinde yerini alacaktır. Bu nedenle bir yandan seçenekleri değerlendirirken bir yandan da yepyeni şanslarınızı görmüş olabilirsiniz.

Acil para arıyorsanız, bu parayı bulabileceğiniz yerler ve kaynaklar;

 • Siz: Size yardımcı olabilecek en iyi kaynak yine sizsiniz. Bu nedenle çalıştığınız yerden avans alabilirsiniz ya da bankanızdan taksitli nakit avans talebinde bulunabilirsiniz.
 • Aileniz ve Yakınlarınız: Aileniz ve yakınlarınız bu konuda en güvenebileceğiniz kişilerdir. Aradaki duygusal bağdan dolayı, borç alması daha kolaydır. Fakat herhangi bir eksiklikte aranızın bozulabileceğini de göze almanız gerekir.
 • Bankalar: Kişilerin nakit ihtiyaçlarını acil olarak çözebilen yegâne kuruluş bankalardır. Elbette şartları sağlarsanız. Eğer bankadan kredi alabilme şansınız varsa, hiçbir yöntem denemeden direk bankalara gidebilirsiniz.
 • Faktoring Firmalar: Hem çek ve senetlerinizi kıran hem de sizlerin nakit ihtiyaçları için parasal kaynak sağlayan bu firmalar, her ilde ve şehirde karşınıza çıkar. Başvuruda bulunmanız, acilen para bulmanız için yeterlidir.
 • Senet İle Kredi Veren Firmalar: Senet ile kredi veren firmalar da faktoring firmalar gibi nakit ihtiyacınızı giderir. Senet karşılığında sizlere para vererek, istediğiniz her türlü tutarı karşılayabilirler. Bu nedenle tercih edebileceğiniz yerlerden biri de senet ile kredi veren firmalardır. Senet ile kredi veren firmalar gibi bankalar ile aracı konumundaki danışmanlık firmalar da bu konuda işinizi görebilir.
 • Tefeciler: Senet ile acil borç alabileceğiniz şahıslardır. Diğer firmalardan ve yerlerden farkı ise yüksek komisyon ve kısa vadeli senetlerdir.
4 comments on “Acil Para Verenlerin Listesi
 1. seyyah41 dedi ki:

  merhabalar bankaya 4 bınlıra borcum var ben 7500 tl kredı ıstıyorum ödemesıı 300 lirayı gecmıycek sekılde 36 ay vade talep edıyorum ve bu para bana cok acıl lazım lutfen yardımcı olun

 2. UMUT15 dedi ki:

  konaklama sektöründe yatırım yapacağım

 3. zafer dedi ki:

  KAMUDA MEMURUM AYLIK 1500 TL ÖDEMELİ 40 000 TL İHTİYACIM VAR İSTANBUL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir