Anında Kredi İşlem Ücreti

Her ne kadar bu konuda çalışmalara başlandıysa da bankalar hala farklı nedenler ve başlıklar altında işlem ücreti almaya devam etmektedirler.

Havale ücreti, hesap işletim ücreti, kredi kartı aidatı gibi değişiklik göstermektedir bu işlem ücretleri. Kredi çektiğimizde de bu ücreti ödemek zorundayız. Fakat bu ücret genel de vadelerimizin ortalarında ya da kredimizin sonuna yansımaktadır. Anında kredi işlem ücreti size bankaların yeni çalışma sistemi arasında yerini almaya başladı. Sistem isminden de net anlaşıldığı gibi anında kredi işlem ücretiniz banka tarafından alınmaktadır. Aslında her ne kadar ücret ödemeyi tüketici haklarına doğru bulmasak da şimdilik ödemek zorundayız en azından çıkarılan kanunlar ve çalışmalar kesin yargılar ile açıklanana kadar. Kredi onayınız olmazsa ücret ödemek zorunda değilsiniz. Bu durum sadece onaylanan krediler için geçerlidir.

Anında kredi işlem ücreti bankanızı arayarak ya da bankanızı ziyaret ederek detaylarını öğrenebilirsiniz. Müşteri temsilciniz size bu konuda tüm yardımları sunacaktır. Kredi işlem ücretini başta ödeyin ve sonrasını düşünmeyin.

GÜNCELLEME: 2014 de çıkan son yasaya göre kredi işlem ücreti alınmamaktadır. Sadece kredi notu öğrenme ücreti 2. ve diğer başvurularınızda alınmaktadır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir