Anında Kredi Notu Öğrenme

Bildiğiniz gibi kredi notu bankaların kredi verirken baktıkları nottur. Tüketicilerin geçmişten bugüne yaptıkları ödemeleri içeren bu not, eğer yüksekse kredi veriliyor. Eğer tüketicinin kredi notu düşükse, yani geçmişte kişi ödemelerini düzenli yapmamışsa ve banka ile arası açılmışsa o kişiye kredi verilmez. Tüketicinin kredi notu ise Kredi kayıt Bürosu, yani şimdiki adıyla Findex üzerinden öğrenilebiliyor. Eğer siz de kredi notunuzu merak ediyorsanız Findex üzerinden anında kredi notu öğrenme işlemi yapabilirsiniz.

Findex ile kredi notuöğrenmek için ise, Findex sayfasına üye olmanız gerekmektedir. Üyelik esnasında sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde girerek kayıt olabilir, kayıt işlemini tamamladıktan sonra kredi notunuzu anında öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenmek için TC kimlik numaranızı girmeniz yeterli olacaktır. Ancak, Findex kredi notu öğrenmek için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Sistemden yararlanmak için 4 TL ödeme yaparak bu imkandan faydalanabilirsiniz.

Ödemeyi ise kredi kartınız üzerinden yapabilirsiniz. Böylece kredi başvurusu yapmadan önce anında kredi notu öğrenme işlemi yapabilir, ona göre başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer notunuz yüksekse zaten kolayca kredi alabilirsiniz. Eğer notunuz düşükse notunuzu yükseltmek için gerekli olanları yaparak notunuzu yükseltebilirsiniz. Ancak şunu söyleyebiliriz ki, eğer kredi notunuzun yüksek olmasını istiyorsanız ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz olarak yapmanız önemli bir ayrıntıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir