Bankada Yapılandırma Kredim Var

Bankada yapılandırma kredim var ne yapmam gerekir? Bu konuda hepimiz bilgi sahibi değiliz fakat bankalarla sürekli işlem yaptığımız için bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. Öncelikle bankada yapılandırma nasıl yapılır? Bu soruya cevap vermek pek çok kişi için faydalı olacaktır.

Bankada Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Bankalara olan kredi borçlarımızı bazen ödemekte zorlandığımız için mecburen aynı banka ile konuşup borçlarımızı yeniden düzenleyip ödeme planını ona göre yapabiliriz. Yapılandırma yapmak için tek gereken ise bankaların şubelerine gidip bu konuda yetkili kişi ile konuşmaktır. Zaten çoğu banka borcun takibe düşmesindense yapılandırma yoluna gitmektedir.

Bankada Yapılandırma Kredim Var Yeniden Yapılandırma Yapabilir Miyim?

“Yapılandırma yaptırdığımız halde borcu ödemekte halen zorlanıyorsak ikinci bir yapılandırma yapılabilir mi?” İşte bu çoğumuzun merak ettiği bir sorudur. Burada önemli olan bankanın bize ilk yapmış olduğu yapılandırmanın miktarı önemlidir. Eğer bu miktar maksimum seviyede değil ise ikinci yapılandırma rahat bir şekilde yapılabilir. Yeni yapılandırma ile borçlarımızı daha rahat öder ve borcumuzun takibe düşmesini engelleriz. Yeni yapılandırma için ise ilk yaptırdığımız yapılandırmanın ilk üç taksitini ödememiz gerekmektedir. İkinci yapılandırma da bankaların ilgili şubelerinden yaptırılabilir.

Yapılandırma Yaptırdım Fakat Borcumu Ödeyemiyorum Ne Olur?

Borcumuzu yapılandırdığımız halde ödemekte zorluk çekiyorsak işte o zaman banka borcumuzu takibe alacaktır ve artık borç devlete düşmüş olacaktır. Bu durumda eğer sabit bir gelirimiz var ise bunun üçte birine el konulur ve diğer kısmı ile yaşamımızı devam ettiririz. Ödemelerimizi zamanında yaparak hem borcumuzun takibe düşmesini engellemek hem de bankalarda ki kredi notumuzun zarar görmesinin önüne geçebiliriz. Ödeme planımızı en baştan planlayarak yapmak ileride zarar görmemek için fayda sağlayacaktır.

Hangi Bankalar Yapılandırma Yapıyor?

Hemen hemen tüm bankalar yapılandırma yapmaktadır. Ama bizim önceliğimiz borcumuz olan banka ile yapılandırmayı yapmamızdır. Çünkü diğer bankalara gittiğimiz takdirde hali hazırda bir kredimiz olduğu için olumsuz dönüş yapacaklardır. Mantıklı olan kendi bankamız ile yapılandırmayı yapmak ve yapılandırma yapıldıktan sonra zamanında ödememizi devam ettirmektir. Zamanında ödeme yaparsa bankada ki kredi notumuzda artış olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir