Bankalar bana kredi vermiyorlar

SORU: Geçtiğimiz yıllarda ödeyemediğim banka kredilerim nedeni ile ne yazık ki Merkez Bankası’nın kara listesine girmiştim. Ancak daha sonra işlerimi düzelttim ve yaklaşık bir buçuk iki yıl içerisinde tüm kredi borçlarımı kapattım. Ancak geçtiğimiz günlerde yaşadığım bir toplu nakit para ihtiyacı durumunda bir bankaya kredi talebi gittiğim zaman beni geri çevirdi ve kredi veremeyeceklerini söyledi. Bunun sebebi olarak ise kara listede olduğumu söyledi. Hangi bankaya gitti isem bu yanıtı aldım.

Anlatmakta olduğum bu durumdan dolayı bankaların tüm borçlarımı ödediğim halde neden bana kredi vermediklerinin sebebini öğrenebilir miyim? Ayrıca neden hala onların sisteminde kara listede göründüğüm de merak ettiğim bir başka durum olmaktadır.

Bunun haricinde bahsi geçen bu durum bir sistem hatası ya da benzer bir aksaklık değil ise ve de belli başlı sebepler ile bankalardan kredi alma imkanım yoksa bunun haricinde borç para alabileceğim yerler var mıdır?

ÇÖZÜM:  Bu konu ila alakalı olarak bilmeniz gereken ilk detay Merkez Bankası’nın kara listesine girmiş olan bir kişinin borcunun kapattığı anda adı geçen bu listeden çıkma olanağı bulunmadığıdır. Bilmelisiniz ki bu listeden çıkmak için borcunuz bittiği andan itibaren en az beş yıl süre ile düzenli bankacılık faaliyetleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ancak bundan sonra siciliniz normale dönecektir. Başka bir deyiş ile borçlarınızı bitirdikten sonra düzenli olarak ödemeler yapmanız ve bankalara güven vermeniz gerekmektedir.

Anlatılmakta olan bu durumdan da anlayacağınız üzere daha uzunca bir süre bankalardan kredi alma imkanınız mevcut olmamaktadır. Bu yüzden bizim tavsiyemiz biz kredinizi çekelim siz ödeyinden hizmet almanızdır. Çünkü bu yerler finansal sicilinize bakmaksızın kredi talebiniz ile ilgileneceklerdir. Daha sonra ise yüksek bir ihtimalle talep ettiğiniz tutardaki  krediyi tarafınıza vereceklerdir.

Ancak bu süreç ile alakalı olarak da bilmeniz gereken en detay bahsi geçen yerlere belli başlı bir tutarda komisyon ödemesi yapacağınızdır. Bu sebepten dolayı da uygun oranlarda komisyon talep eden yerler tespit etmeniz sizin için son derece faydalı olacaktır.

One comment on “Bankalar bana kredi vermiyorlar
  1. ismail dedi ki:

    15000tl kredi ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir