Bankalara borç sıkıntım yüzünden kredi çekemiyorum.

TALEP: Bundan birkaç yıl önce bir tanıdığıma kredi çekmiştim. Ancak ödemeleri düzenli bir şekilde yapamadığı için taksitlerde sık sık aksamalar olmuş ve en sonunda da ödemeler tamamen durmuştu. Ancak daha sonra kendimle alakalı bir durumdan dolayı tekrar kredi çekmek gerekti. Tahmin edeceğiniz üzere hiçbir banka bana kredi vermedi. Bu sebepten dolayı sizden adıma kredi çekecek bir şahıs ya da firma bulup bulamayacağım konusunda bilgi almak istiyorum.

Aylık ortalama olarak 1000 Türk Lirası kadar ödeme yapabilirim. Talep ettiğim toplam tutar ise 30 bin Türk Lirası. Bu şartlar altında benim adıma bankalardan kredi çekecek ya da bu aşamada aracılık yapacak yerler hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

ÇÖZÜM: Ödenmemiş olan kredi borçlarınız nedeni ile bankalardan kredi alamıyor  olmanız günümüz bankalarının uygulamakta olduğu koşulların doğal bir sonucu olmaktadır. Bu sebepten dolayı hangi bankaya giderseniz gidin olumsuz bir yanıt ile karşılaşırsınız.

Mevcut olan para sıkıntınızı çözmek için ise talep etmekte olduğunuz adınıza para çekme ya da kredi çıkartma uygulaması da başarılı olmayacaktır. Çünkü hiçbir banka kimin aracılığı ile olursa olsun hali hazırda ödenmemiş ve de takipli bir borcu olan kimseye kredi vermek istemeyecektir. Aynı zamanda firmalarda anlatılan durumdaki kişilerin adına kredi alma konusunda son derece temkinli davranacak ve hatta bu kişileri geri çevirecektir.

Tüm bu bilgiler dahilinde yapmanız gereken tek şey banka harici olarak çalışan ancak tıpkı onlar gibi hizmet veren finansal kuruluşlara müracaat etmektir. Bu yerler ülkemizde son derece yaygın bir şekilde faaliyet göstermek ile beraber bugüne kadar da binlerce kişinin de para sıkıntısını son derece makul şartlar altında çözmüştür.

Bu yerler mevcut olan para talebinizi senetle kredi verme yöntemi aracılığı ile çözeceklerdir. Bunun karşılığında ise sizden belli başlı oranlar dahilinde ve de talep edeceğiniz kredinin tutarına göre hesaplanmak üzere komisyon ödemeleri talep edeceklerdir. Size düşen ise en uygun komisyon oranları ve de güvenilir yerler tespit ederek kredinizi almaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir