Bankalara olan kredileri ile ilgili sıkıntılarınız

Birçok insan bankalardan kredi kullanmak istemez. Bunun elbette birçok nedeni bulunmaktadır. Bankalardan aldığınız krediler ile ilgili yaşadığınız sıkıntıları bir araya toparladık ve 6 maddede bankalardan kredi aldığınızda yaşayabileceğiniz sıkıntıları derledik.

 • Bir bankadan kredi alabilmeniz için sahip olmanız gereken birçok şart vardır. Düzenli gelirinizin olduğu bir işiniz olmalı, kredi notunuz yüksek olmalı ve de sigorta zorunluluğunuz vardır. Kredi almadan önce bu şartları yerine getirmeye çalışmak, sizlere baştan sona bir yorgunluk vermektedir.
 • Bankadan kredi alabilmeniz için birçok evrak ve belge teslim etmeniz gerekir. Özellikle devlet personeli yani kamu çalışanı değilseniz, bu belge ve evrakların sayısı çoğalmaktadır. Haliyle bu belge ve evrakları hazırlamak ciddi bir uğraş ve emek gerektirecektir.
 • Kredilerinizin çıkartılma aşamasında getirdiğiniz kadar çok belge imzalamalısınız. Bu da sıkıntılı konulardan biridir. Gerçekten de çok fazla imza atılır ve imza atılan bu belgelerin tümünü okumak, neredeyse imkansızdır.

Bazı bankalar bu şartlara bir de kefil şartı eklerler. Üstelik kefilinizin de dükkan sahibi ya da memur gibi meslek gruplarında istihdam ediyor olması gerekir.

 • Eskiden dosya masrafı gibi bir problem yaşanırken, şimdilerde kredi sigortası gibi bir konu hakimdir. Sizlere ileride gelebilecek zararlarda, hastalık ve ölüm durumlarında kredilerinizi garanti altına almak için bazı bankalar sigortayı zorunlu hale getirmişlerdir.
 • Bankadan kredi aldığınız zaman her bir gecikme sizler için önem arz eder. Çünkü bankalar ile yaptığınız tüm eksik işlemler sicilinize olumsuz olarak yansıyacaktır. Aynı zamanda bankalar tarafından sizlere atılan mesajlar da bu noktada can sıkıcı olmaya başlayacaktır. İki gecikmeden sonra kredi notunuz düşürülmeye başlar. Bu da gelecekte almak istediğiniz kredilerinizi etkileyecek bir unsur oluşturacaktır. Üstelik geciktirmeniz karşılığında gecikme faizi uygulanmasına rağmen.

İşte bu 6 madde, bankalardan alınacak olan kredilerin en tatsız ve en sıkıntılı yanlarıdır. Birçok müşteri tüm bu sıkıntılar ile karşılaşmamak için bankalar yerine şahıslardan kredi almayı tercih eder. Bu nedenle senet ile kredi veren şirketlerin kurulması, birçok kişi için sevindiricidir.

8 comments on “Bankalara olan kredileri ile ilgili sıkıntılarınız
 1. yucel dedi ki:

  Sicil bozukluğundan dolayı kredi çıkmıyor bana.Gerçekten ihtiyacım var krediye.Yardımlarını rica ediyorum.30.000tl kdr krediye ihtiyacım var fakat bunu.uzun vade de ayda 750-800 tl olarak ödeyebilirim.Sizden haber bekliyorum.

 2. Abdullah dedi ki:

  Çok acil 10000 tl nakde ihityacım var. dağınık borçlarımı bir araya toplamak istiyorum. bankalardan kredi alamıyorum. 6 ayda geri öderim. acil dönüş yapabilir misiniz

 3. mucem dedi ki:

  acil borç paraya ihtiyacım var 2000tl civarı kart borcumu ödemek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 4. ilknur dedi ki:

  Devlet memuruyum acil yirmi beş bine ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 5. alper dedi ki:

  Acil 15.000 tl bir avm de isletme sahibiyim..2. Bir yer icin finans destegi..6 aylik isletme donem karim 80.000 tl..

 6. emrah dedi ki:

  Su an aktif kredilerimi kapatip eelimede biraz para gecicek kadar krediye ihtiyacim var mumkunmudut

 7. yasinhas dedi ki:

  Özel sektörde 1.500 tl maaşla çalışmaktayım dağınık borçlarımı toparlamak ve tek bir yere ödeme yaparak kurtulmak için acilen 10.000 tl ye ihtiyacım var gerek noter sözleşmeli gerekse senetle aylık 500-600 tl rahatlıkla ödeyebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

 8. osman03 dedi ki:

  Merhaba bankalarla olan sıkımtımdan dolayı kredi çıkmıyor kredi çikartacak yada senet karşıligi borç para ariyorum yardimci olursaniz sevimirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir