Borçlarımı Birleştirmek İstiyorum

SORU: Şu anda ödemek zorunda olduğum iki farklı kredi kartı borcum, bir adet konut kredim ve de elden taksit ile almış olduğum eşyalarımın taksitleri var. Bu borçların toplam taksiti aylık nerede ise 6 bin liraya çıkabiliyor. Her ne kadar yüksek bir gelir ile çalışıyor olsam da parça parça ödemek zorunda olduğum taksitler beni çok fazla yoruyor. Zaten bu sebepten dolayı her ay geçimimi kredi kartları ile sağlamak ve de hep asgari tutarlarını ödemek zorunda kalıyorum. Bu yüzden de borçlarım hiç bitmiyor.

Düşündüğüm zaman beni rahatlatacak tek şeyin bir borç kapatma kredisi olduğuna karar verdim. Tüm bu borçlarımı tek bir bankada birleştirme olanağım var mıdır? Bana bu hizmeti verebilecek bankalar ile alakalı olarak bilgi verir misiniz?

Ödeme koşullarıma gelince her ay 7 500 Türk Lirası gelirim var. Bu yüzden 3 bin liraya kadar ödeme yapabilirim. Talep ettiğim tutar ise; konut kredisi borcumu kapatmak için 66 bin TL, iki kredi kartımı ödemek için 24 bin TL ve eşya borçlarım için de 12 bin TL olmak üzere 102 bin lira olmaktadır. Bu tutarı alabileceğim bankalar var mıdır?

ÇÖZÜM: Bankaların hemen hemen hepsinin borç kapatma ya da başka bir deyiş ile borç transfer kredisi bulunmaktadır. Bu aşamada hizmet verecekleri kişileri seçerken en çok dikkat ettikleri koşulların başında finansal sicilleri ve de sahip oldukları gelirler gelmektedir. Her ne kadar aylık geliriniz ve de ödeme gücünüz yüksek olsa da kredi notunuz ile alakalı net bir bilgi vermediğiniz için net bir bilgi vermek mümkün olmamaktadır. Ancak her ay kredi kartlarınızın asgari borcunu ödeyip sonra tekrar harcamak bankaların hiç de hoşuna giden bir durum olmadığından kredi notunuzun çok da yüksek olduğunu söylemek mümkün olmayacaktır.

Tüm bu şartlar altında borç kapatma kredisi alma konusunda size yardımcı olacak bankaların arasında küçük ve yeni yerler olma özelliği taşıyan Pozitifbank, Alternatifbank ve Odeabank gibi yerler mevcut olmaktadır. Ancak banka dışı yerlerden hizmet almak isterseniz hemen hemen her yer başvurunuzu kabul edeceği için çok daha uygun şartlarda hizmet alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir