Çok acil nakit para lazım

SORU: Çok acil olarak 25 bin Türk Lirası tutarında nakit para bulmam gerekiyor. Aylık olarak 2 bin lira belgelenebilir gelirim var. Ancak şu anda ödemeye devam ettiğim konut kredim var ve taksiti 1300 Türk Lirası. Bu şartlar altında bankalardan kredi alabilir miyim? Bunun haricinde teminat olarak gösterebileceğim 15 bin TL tutarında da bir arabam var. Bana uygun bir banka önerisinde bulunabilir misiniz?

ÇÖZÜM: Anlatmakta olduğunuz durumunuz ile alakalı olarak söylememiz gereken ilk şey bu şartlar ve de ödeme durumu dahilinde bankalar ile iş yapma imkanınızın son derece zor olduğudur. Çünkü aylık olarak yapabileceğiniz ödemenin tutarı son derece düşük olmaktadır. Bunun yanında ikinci bir kredi talep ediyor olmanız şansınızı iyice düşürmektedir. Bu sebeplerden dolayı bizim tavsiyemiz bankalar konusunda çok da ümitli olmamanız yönündedir. Bunun haricine bankaların dışında kredi ya da borç para veren çok başka yerler de mevcut olmaktadır. Bu yerlere başvuru yaptığınız zaman nakit sıkıntınız çözmeniz son derece kolay olacaktır. Müracaat edebileceğiniz yerlerden bazıları ise şunlar olmaktadır.

  1. Faturalı Hatta Kredi Veren Yerler

Bu yerler kullanmakta olduğunuz faturalı cep telefonu hattınızın üzerine kredi vermektedir. Ödemeleri ise her ay faturanıza ek olarak yapma imkanı sunmaktadır. Bu sistem dahilinde çalışan yerlerin sayısı son derece fazla olmak ile beraber hemen hemen her yerde rastlamanız mümkün olmaktadır. Kredi verme aşamasında dikkat edilmekte olan tek detay ise şimdiye kadar faturanızı düzenli bir şekilde ödeyip ödemediğinizdir. Örnek: faturalihatlarakredi.com

  1. Senetle Para Veren Firmalar

Senetlepara.org : bankalardan kredi alamayan ya da bu yerler ile çalışmayı tercih etmeyen kişilere yönelik olarak senetle kredi imkanı sunmaktadır. Bu seçenek dahilinde mevcut olan para problemini çözmüş olan kişilerin sayısı son derece fazla olmaktadır. Ancak bilmeniz gereken en önemli detay bahsi geçen bu yerlerin verdikleri hizmetler dahilinde belli oranda bir komisyon talep ettikleridir.

Tüm bunların dışında İntoko borç ilanları, Evkur kredisi, senetle kredi veren şahıslar ya da kuyumcu kredisi gibi daha başka pek çok farklı alternatiften de faydalanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir