Çok Acil Senetle Para Lazım

Acil olarak paraya sıkıştığımız dönemlerde ilk aklımıza gelen kuruluşlar bankalardır. Bankadan kredi almak her zaman bize daha güvenilir, daha kolay ve daha destekli görünür. Fakat bankadan kredi almakta sanıldığı kadar kolay, güvenilir ve destekli değildir. Özellikle bankaların sizlerden istedikleri şartlar ve götürmeniz gereken belgeler göz önüne alındığında.

Bankadan kredi almak istiyorsanız, istenilen evrakları tamamlayıp, SGK prim dökümanınızı ve gelir belgenizi de getirerek, başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Tabii ki burada bitmedi, bir de bunun değerlendirme aşaması vardır. Yani tüm bu hazırladığınız belgeler bir anda boşa da gidebilir.

Bu nedenle bankalar ile uğraşmaktan sıkılan ve çok acil para arayan kişilere senet ile kredi yöntemini önermekteyiz.

Senet ile Kredi Almak

Senet ile kredi almanın bankadan kredi alabilmekten hiçbir farkı yoktur. Çok acil para lazımsa bu yöntemi gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. Buna aşamalı olarak bakalım, o zaman bunun riskli bir yöntem olmadığı da ortaya çıkacaktır.

  • Bankalar kişilere üst sınırı belirlenmiş olan bir faiz oranı diliminden faiz uygularlar. Yani bu faiz oranını belirlemek bankalara ait bir haktır. Senet ile kredi sağlayan kuruluşlar da sizlere faiz ile kredi verirler ve bunun için yasal bir düzenleme de olmadığı için daha düşük ya da daha yüksek faizler koyabilirler.
  • Bankalar sizlerden direkt olarak komisyon ücreti almazlar fakat dosya masrafı ve evrak ücreti tahsis ederler. Bunu yapmayan bankalar da hayat sigortası yapmanızı zorunlu tutarak, belli bir ücret kesintisi yaparlar. Aynı zamanda kartlarınızdan aldıkları işletim ücretleri de bir nevi komisyondur. Senet ile kredi veren kuruluşlarda direkt komisyon adı altında sizden kredi alırlar.
  • Bankalar sizlere verdikleri kredi için onlarca sayfalık sözleşmeler imzalatılırlar. Yani bunun karşılığında kredinizi alırsınız. Senet ile kredi veren firmalar da ise senetler aracılığı ile kredi sağlanır. Yani her ikisinde de ödeme yapılmadığında yaptırım gücüne sahip olabilecek belgeler bulunur.
  • Bankalar verdikleri kredileri sizler için taksitlere bölerler. Aynı şekilde bu firmalar da sizlere taksit ile ödeme olanağı sağlar.

 

2 comments on “Çok Acil Senetle Para Lazım
  1. Mehmet dedi ki:

    Çok acil bin liraya ihtiyacım var

  2. Doğan Bozkurt dedi ki:

    Özel sektörde çalışıyorum eşim ve benim toplam gelirimiz 4000 TL borçlarımı kapatmak için 10000 TL lazım olumlu olumsuz yanıt veren olursa memnun olurum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir