Denizbank Nefes Kredisi Nedir Nasıl Başvurulur?

Denizbank  nefes kredisi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin ortak çalışması sonucunda oluşturulmuş bir kredidir. Kobilerin faydalanacakları, acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaları için kullanabilecekleri avantajlı bir kredidir. Bu kredi seçeneğinden sadece Kobiler faydalanmaktadır. Kobi, yani yıllık cirosu 40 milyon TL nin altında olan, çalışanı 250 kişiden az olan bütün işletmeler bu kredi seçeneğinden yararlanabilmektedir. Ama özellikle Yeminli Mali müşavirler, Döviz Büroları, Faktoring Şirketleri, Emlakçılar, Eczacılar nefes kredisinden yararlanamazlar. Ayrıca başvuruda bulunabilmeniz için şirketinizin en fazla bir yıl faaliyette olması gerekmektedir. Denizbank’a nefes kredisi için başvuruda bulunmanız gereken bazı belgeler de bulunmaktadır.

 

Denizbank Nefes Kredisi Başvurusu için Gerekli Evraklar

Normal bir kredi başvurusu için gerekli belgelerin yanında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden alınmış isminizin belirtildiği üyelik belgesidir. Bu evraklarınız ile birlikte size en yakın Denizbank şubesine başvuru da bulunabilirsiniz. Nefes kredisi seçeneğinden en fazla 150 Bin TL kredi desteklediği sağlanmaktadır. Başvuru esnasında 250 TL KGF Başvuru form ücreti, 250 TL tahsis ücretleri alınmaktadır. Bu ücretler başvurunuz onaylanmadığı taktirde geri iadesi yoktur. Kredinizi yıllık %9.9 faiz oranları ile çekme imkanınız vardır. En fazla 12 ay vade ile kredinizi alabilirsiniz.  Başvurunuzu Odalar ve Borsalar Birliği değerlendirmektedir. Başvurunuz olumlu geldiği taktirde Denizbank şubelerinden çekip, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Tahsis masraflarının yanında %0.5 oranında Kredi Garanti Fonu almaktadır.

Kobiler Denizbank  nefes kredisinden sadece bir kere yararlanma şansınız vardır. Eğer krediniz olumlu gelmediği taktirde mali verilerinizi düzene koyduğunuz taktirde tekrardan başvuruda bulunabilirsiniz. Ya da banka tarafından teminat istenebilir, teminat karşılığı krediniz olumlu olabilir. Denizbank  nefes kredisi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmeniz veya merak ettiğiniz sorularınızın cevabını 0212 355 10 55 numaralı destek hattını arayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir