Devlet Memuruna Kredi Verenler

Devlet memuru en güvenilir adres demektir. Aylık net maaşı yatan, kovulma riski oldukça az olan, hayatı devlet kapısında geçen müşteri demektir. Bu nedenle de bankaların en çok tercih ettiği müşteri listesinde başı çekmektedirler. Bunun nedeni de bariz ortadadır;

Bankalardan kredi çekmekten çok ödeme konusu önemlidir. Bankalar tüm müşterilerine finans sağlayacaklardır lakin ödeme ve ödememe ihtimallerine karşın karar verilecektir. Özel sektör alanlarında çalışan kişiler, bankalara olan borcunu ödemediklerinde uğrayacakları yaptırımlar her zaman bağlayıcı olmamaktadır. Çünkü eğer ki işinden ayrıldıysa ve üzerine de hiçbir mal varlığı yoksa, bu kişiden para alabilme olanağı yoktur. Aynı zamanda kısa bir süre önce hayatımıza giren bir düzenlemeye göre de hiç kimse borcunu ödemediği için hapis yatmadığından dolayı, caydırıcı bir durum söz konusu değildir. Fakat bu durumu devlet memurlarına yorduğumuzda düzenli yatan maaşa tedbir koymak, tüm ödemeleri halledecektir.

Bu nedenle bankalar devlet memurlarına kredi veren adreslerin başında gelir.

Bankalar Haricinde Devlet Memuruna Kredi Verenler

Bankalar haricinde kredi veren firmaların hiçbiri sıkıntılı ve zor şartlar talep etmezler. Yani gelir durumunuz ya da sigortanız gibi bankalar için önemli olan durumlar, bu firmalar için önem arz etmez. Bu nedenle ister devlet memuru olun isterseniz de özel sektörde çalışan bir işçi olun, senet ile kredi veren firmalardan borç alabilmeniz oldukça kolaydır. Senet ile kredi veren yerlere şunları örnek verebiliriz,

  • Tefeciler, senet ile kredi veren kişilerdir ve borç almak isteyen kişinin hiçbir mali durumunu sorgulamazlar. Bu nedenle herhangi bir tefeciden kolayca senet karşılığında borç alabilirsiniz. Tabi yasal olmadığını göz önünde bulundurmanız gerekir.
  • Faktoring firmalar, senet ile kredi veren bir diğer işletmelerdir. Gelir durumunuz bu firmalar için önem arz eder ve alacağınız kredinin geliriniz ile paralel olmasını isterler.
  • Finans firmaları, senet ile kredi almak konusunda en çok tanınan yerlerdir. Bu firmalar da yine şartlarınızı kontrol eder ve şansı varsa ödeme planını buna göre ayarlayarak kredinizi çıkartır.
  • Senetle altın veren kuyumcular da senet ile kredi veren yerlere örnek olabilir.
2 comments on “Devlet Memuruna Kredi Verenler
  1. ayse010634 dedi ki:

    Kamu personeliyim, 15 bin tl ye acil ihtiyacım var, şartları öğrenmek istiyorum lütfen geri dönüş yapabilir misiniz?

  2. adnan dedi ki:

    Sartlarinizi ogrene bilirmiyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir