Düzenli Maaş İle Kredi Başvurusu

Düzenli bir maaş kredi çekebilmenin ilk ve tek yöntemidir. Bankaların kredi verirken talep ettikleri şartlardan ilki ve en önemlisi gelir belgesidir. Düzenli bir maaşı olan kişilerin gelir belgesi de olacağı için kredi almak bu insanlar için oldukça kolay olacaktır. Çünkü bankaların en çok tercih ettikleri müşteriler olacaklardır. Fakat yine de kredi almalarına engel teşkil eden durumlarda olabilir. İlerleyen dönemlerde kredi almayı düşünüyorsanız, şimdiden bunun için yatırım yapmalısınız. Düzenli bir işiniz varsa gelir belgeniz ve sigorta dökümünüz de vardır. O zaman geriye kalan tek kriter kredi notunuzdur. Kredi notunuz nasıl yükseltilir peki?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunuzu yükseltebilmek için birkaç yol deneyebilirsiniz. Bu yollar oldukça kolay ve basitçe halledilebilmektedir. Gelin bu yöntemlere bakalım.

  • Yapmanız gereken ilk adım, birikmiş küçük veya büyük tutarlı borçlarınızı ödeyin. Bankalar ile olan tüm borçlar bu konuda sıkıntı yaratacaktır. Borçlarınızı ödemenizle birlikte kredi notunuz zaten bir miktar yükselecektir.
  • Bir kredi kartı edinin. Düzenli bir maaşınız olduğu için kredi kartınız basitçe çıkartılacaktır. Ay içindeki tüm alışverişlerinizi bu kart yolu ile yapın. Yani ev alışverişi, kuaför masrafları ya da çeşitli öğle yemekleriniz için hep bu kartı kullanın. Ödeme tarihiniz geldiğinde de toplu biçimde ödeyin. Eğer sürekli asgarisi ödenirse, bu da kredi notunu düşürür. Bu hususu da unutmayın.
  • Bir bankada banka hesabı açtırın ve maaşlarınızı hep buraya yönlendirin. Bu kartlara da otomatik ödeme talimatı verin. Böylece kredi notunuza ciddi bir olumlu etki sağlanmış olacaktır.
  • Kredi notunuz yeterince yükselinceye kadar kredi kartı ya da kredi başvurusunda bulunmayın. Her bir reddedilen ya da muallakta kalan işlem kredi notunuzu olumsuz etkiler.
  • Birden fazla banka hesabınız varsa aktif olmayan tüm hesapları kapatın. Pasifleşmiş ve neredeyse hiç kullanılmayan hesaplar, kredi notunu düşürecektir.

Tüm bu adımları takip ettiğinizde düzenli maaşınız ve kredi notunuz sayesinde, istediğiniz bankadan istediğiniz miktarda banka kredisini en kolay şekilde alabileceksiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir