Esnaflara Faizsiz Kredi Var

Kredivar.net – Esnaflara faizsiz kredi var. Sadece esnaflar için değil, tüm çalışanlar için özel düzenlenmiş faizsiz krediler bulunuyor. Bazı bankalar sıfır faiz ile bireysel ihtiyaç kredisi imkanı sunarken, bazı bankalar düşük faizli ama uzun vadeli kredi seçenekleri sunabiliyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda BDDK tarafından yapılan düzenlemler kapsamında, özellikle bireysel ihtiyaç kredilerinde en fazla 36 aya kadar varan vadeler uygulanabiliyordu. Daha uzun vadede çekebileceğiniz krediler ise, gayrimenkul satışına ya da iş geliştirme kredilerine yönelik uygulanabiliyordu. Geçtiğimiz Ocak ayında yapılan düzenlemeler sonrasında ise, bankaların bireysel ihtiyaç kredisinde 48 aya varan vadeler uygulamalarına olanak sağlandı. Fakat, birkaç yıl 36 ay vadeli kredi seçeneklerinden güzel verim alındığı için, düşük miktarlı ihtiyaç kredilerinde hala bazı bankalar 48 aya varan vadeler uygulamaktan çekiniyor. Bununla birlikte vade ne kadar kısa tutulursa, uygulanacak olan faiz miktarı da o kadar düşük oluyor.

Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Esnaflara faizsiz kredi var. Esnaflara yönelik düzenlenen kampanyalar da ise, devlet desteği de konuya dahil oluyor. Bankalardan uygun kampanyalar kapsamında kredi alabileceğiniz gibi, devlet kurumlarından da hibe destek kredisi alma şansınız bulunuyor. Özellikle KOSGEB tarafından sunulan hibe kredilerinde, esnaflara özel imkanlar sunuluyor. KOSGEB kredilerini, iş kurmak için kullanabileceğiniz gibi, iş geliştirme alanında da kullanabiliyorsunuz. Her iki kredi seçeneğinin de birbirine benzer başvuru özellikleri var. Fakat sistem birbirinden farklı olduğu için, başvuruda ufak ayrıntılar bulunuyor. Esnaflara faizsiz kredi imkanı sunan bankalar arasında ise, Şekerbank başta geliyor. Bankanın asıl kuruluş amacı da kobilere destek. Elbette gelişen dönemle birlikte, bireysel müşterilere de destek olabiliyorlar. Fakat, asıl kampanyalarını kobilere destek kredisi olarak sunuyorlar. Faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak istiyorsanız, öncelikle bu kredilerde geri ödeme vadelerinin kısa olduğunu bilmeniz gerekir.

Esnafa Faizsiz Kredi Veren Kurumlar

Çok uzun vadede bir geri ödeme planı düşünüyorsanız, kredinize belli bir miktarda faiz uygulaması yapılacaktır. KOSGEB hibe kredisi ve Şekerbank kobilere destek kredisi dışında kredi veren yerler ile ilgili bilgi almak isterseniz, bize ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruları da yazımızın altında yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir