Evime İcra Gelecek Nasıl Para Bulabilirim

Gün geçtikçe artan borçlarımız ödemediğimizde bir gün gelir evime icra gelecek nasıl para bulabilirim diye bizi düşündürmeye başlar. Bu gibi durumlarda yapılabilecek pek bir şey yok aslında. Çünkü günümüz şartlarında hızlı para demek fazlaca faiz demektir. Zaten borcun var onu ödeyeceksin diğer zamanda ise faiz borcunu ödemen gerekecek bu gittikçe uzayan bir döngü gibidir .

Öncelikle eve gelecek icra nasıl durdurulur onu anlatayım. İcra Müdürlüğünden bir tebligata belli bir süre içinde borcun ödenmesi istenir eğer o süre zarfında borcu kapatırsanız eve gelen icra durdurulur.  Banka borçlarından dolayı eve gelen icra ise ilk sıralarda bulunur.

Borcu kapatmak için önce kredi kartınızdan para çekebilirsiniz. Ancak günümüzde çoğu kişinin neredeyse kartlarının limitleri dolmuş şekildedir. Ancak kredi geçmişimiz düzgün ise anında kredi çekebiliriz. Fakat bankalar izledikleri politikalar sonucu verdiği kredileri neredeyse yüzde elli düşürmüştür. Bunun nedeni ise kişilerin kredi ihtiyacı olsa kullanıyor, ödemeyecek olsa da o krediyi kullanmasıdır. Banka kredisini ödeyecek ve banka siciline önem veren kişilere kredi vermeyi daha faydalı bulmaktadır.

 Acil Nakit Paraya Ulaşma Yolları

Çevrenizden borç alabilir yada kredi çekerek acil nakit paraya ulaşma yolları ile icra borcunuzu ödeyebilirsiniz. Kredi geçmişiniz kötü ise  senetle nakit para veren firmalar bürolarını açmışlardır.  Onların birine giderek karşılıklı görüşerek icra borcunuzu ödeyecek paraya ulaşabilirsiniz. Ayrıca kredi veren sitelere evinizden veya cep telefonundan başvuru yaparak istediğiniz, dilediğiniz nakite ulaşabilirsiniz. Ancak  kredi çekin biz ödeyelim mottosuyla yola çıkan firmalar olsun , senetle nakit verenler  çalışma şekli bankalara göre biraz daha serttir. Çünkü nakit para veren firmalar size senet imzalattığından ödemediğiniz takdirde icradan daha da ağır yaptırımlarda bulunabilirler.

Peki ‘ banka borçlarından dolayı eve icra gelir mi ? ‘ sorusu akla geliyor. Böyle bir şey artık mümkün değildir. Gerekli kanun çıkmış ve kişilere bu şekilde yaptırımda bulunulması engellenmiştir. Ayrıca bir evde ana temel eşyalar olan koltuk, televizyon, buzdolabı, çamaşır makinalarını alma hakları elinden alınmıştır . Onun için size mesaj atıp icra için geleceğiz diyenlere itibar etmeyip en kısa sürede borcunuzu ödemelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir