Hatay’da Senetle Kredi Verilir

Son dönemlerde internette hepimiz görmüşüzdür senetle kredi verme işlemlerini. Peki bu uygulama ve borç para verme yöntemi ne anlama gelmektedir. Bilindiği gibi bankalardan kredi almak eskisi gibi kolay değildir. Eskiden bankalar çok da belirli bir kritere sahip olmadan ve merkezden bağımsız bir şekilde kredi verebilmekteydi. Yani bir kişi bulunduğu yerdeki bankaya gidip oradan kredisini alabilmekteydi. Özellikle o bankada bir tanıdığı varsa, o kişinin kredi alması kesindi. Ancak bu durum uzun vadede pek çok sorunu yanında getirmiştir. Bankalardan alınan kredilerin, takip edilmemesi hem bankaları hem de müşterileri çok zor durumda bırakmıştır. Bu kredilerin alınmasından sonra aylık gelir belgesi müsaade etmeyen kişilerin 100 bin TL’lik kredileri alması ve borçların ödenmemesi gibi durumları çok tanıdık bir hale getirmiştir.

Acil Kredi Lazım Hatay

Aynı durum kredi kartı için de geçerlidir. Sonuç ise 2015 yılı başında bankalara borcu olan kişi sayısının yaklaşık olarak 1 milyona ulaşmış olmasıdır. Bu duruma bir çözüm üretmek için kolları sıvıyan BDDK, kredi notu sistemini uygulamaya başlamıştır. Kredi notu sayesinde bir banka ile geçmiş dönemlerde yapılan işlemlerin dökümanları ortaya çıkmıştır. Daha sonra ise kredi notuna göre bir kredi başvuru değerlendirilmesi yapılmaya başlanmıştır. Kredi notu, bir kişinin bankalar ile olan ilişkilerini özetlemektedir.

Hatayda Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi notu düşük olan kişiler bankalardan kredi alamamaya başlamıştır. Bu durum sonucunda da acil nakit sorunu yaşayan kişiler için çok zor günler başlamıştır. Bu uygulamaya bir alternatif üretmek isteyen kişiler kendi şirketlerini kurarak senetle veya komisyonla kredi vermeye başlamıştır. Senetle veya komisyonla kredi veren kişiler sayesinde bankalardan kredi alamayan kişilere önemli bir kapı açılmıştır.

Senetle Para Verilir Hatay

Hatay’da da Türkiye’nin pek çok yerinde olduğu gibi kredi veren kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler ile yapılan görüşmeler sonucunda alınmak istenen kredi miktarı hakkında bir değerlendirme yapılmaktadır. Daha sonra belirlenen faiz oranları üzerinden ödeme sistemi oluşturulur ve kredisini alan kişi her ay o parayı ödemek durumunda kalır. Siz de Hatay’da yaşıyorsanız bu kişiler ile iletişime geçebilir ve paranızı alabilirsiniz.

2 comments on “Hatay’da Senetle Kredi Verilir
  1. Berat dedi ki:

    Ben hatay erzinde yaşıyorum acil nakite ihtiyacım var halı sektörüyle uğraşıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  2. Yusuf dedi ki:

    Acil 17 bin TL aylik geri ödeme bin tl

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir