işkurmak için krediye ihtiyacım var

Talep: Ben internet sitelerinde kozmetik satışı yapan bir ev hanımıyım. Evde yaptığım işler sayesinde, eşime ve evin geçimine destek oluyorum. Sosyal medya hesapları üzerinden satış yaptığım için, kısa süre içerisinde büyük ilgi topladım ve satışlarımı arttırdım. Yine sosyal medya üzerinden satışlarıma devam ederek yeni bir iş kurmak istiyorum. Yine bir kozmetik butiği olmasını planlıyorum. Fakat bunun için toplu olarak paraya ihtiyacım var. Bir iş yeri olarak hizmette bulunmadığım için yasal olarak hiçbir hakkım yok. Haliyle gelir belgem de yok. Bu nedenle bankalardan kredi de alamıyorum. Bazı kurumların hibe desteği verdiğini duydum. Aynı şekilde faizsiz kredi de alabileceğim söylendi. Fakat bununla ilgili hiçbir bilgim yok. Eğer böyle bir hakkım yoksa kredi alabileceğim diğer firmalar hakkında bilgi verebilirsiniz.

Çözüm: Bu konuda doğru bir yönlendirme ile karşılaşmışsınız. KOSGEB ve çeşitli kooperatifler, iş kurmak isteyen kadınlara mikro kredi sağlamaktadırlar. Fakat bunun içinde çeşitli eğitimlerden ve sınavlardan geçmeniz gerekir. Bu kurumlar kurmak istediğiniz işin geleceğine bakarak karar verirler. Yani hibe ya da faizsiz kredi desteği sağlamak konusunda garanti bir şey söylemek mümkün değildir. Olumlu bir sonuç alabileceğiniz gibi olumsuz da sonuçlanabilir. KOSGEB’e belgeleriniz ile birlikte giderek başvuru yapabilirsiniz. Yaklaşık olarak üç haftalık bir eğitim sürecinden sonra hibe desteğinizin çıkıp çıkmayacağı belli olacaktır.

Bu kurumlardan olumsuz bir sonuç alırsanız, danışmanlık firmaları yardımı ile bankalardan kredi alabilirsiniz. Bu firmalar gelir belgesi olmayan kişilerin kredi sorunlarını çözmektedirler. Bu konuda sizlere destek verebilecek firmalardan bazıları, Hibe Danışmanlık, Karde Danışmanlık ve ODS Danışmanlıktır. Elbette bu firmalar çoğaltılabilir. KOSGEB ya da Kooperatif kredileriniz yüksek olasıkla onaylanacaktır. Onaylanmadığı takdirde danışmanlık firmaları sizlere bankalardan kredi çıkartacaktır. Bu nedenle sizler başka yöntemlerden ziyade kendinize etkili bir sunum hazırlamalısınız ve yaptığınız satışlara örnek teşkil edecek bir belge hazırlamalısınız. Böylece ister danışmanlık kurumlarından olsun ister KOSGEB kredisi olsun daha güvenilir bir imaj sergilersiniz ve kredileriniz de buna bağlı olarak hızla çıkartılır.

2 comments on “işkurmak için krediye ihtiyacım var
  1. TEVFİK dedi ki:

    ŞİRKET YENİ OLDUĞUNDAN KREDİ ALAMIYORUM 100.000TL LAZIM

  2. Fadila dedi ki:

    Iş desteği için acil bir krediye ihtiyacım var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir