İzmirdeyim Kefil Olarak Eşim Memur Kredi Alabilir miyim?

Soru: İzmir’de yaşayan bir esnafım. Eşim memur. Acilen kredi almam gerekli fakat kredi notum yeterli değil. Böyle durumlarda kefil kullanırsak kredi alabileceğimizi duydum. Eğer bu doğruysa eşim bana kefil olursa kredi alabilir miyim? Özellikle tercih etmem gereken bir banka var mı?

Cevap: Memur olan ya da kamu sektöründe istihdam eden kişilerin kredi alması, diğer alanlarda çalışan kişilerden çok daha kolaydır. Bu nedenle eğer kredi notunuz çok düşük değil ise, eşinizin kefil olması kredi almanız için yeterli olacaktır. Hatta sizin yerinize eşinizin kredi başvurusunda bulunması çok daha yerinde ve garantili olacaktır.

Kredi alma konusunda özellikle tercih edeceğiniz bankalar hakkında bilgi verilebilir. Fakat bu konuda finansal siciliniz ile alakalı olarak bilgi sahibi olmamız gerekir. Bu nedenle şu an için net bir seçenek sunamayız. Kredi başvurusu için toparladığınız belgeleriniz ile firmamıza gelerek, danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Böylece hangi bankaya başvurmanız gerektiğini ya da hangi bankalardan kredi alabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir