Kamu Görevlisi Kredi Kartı Borçlarından Dolayı

Kamu görevlisi demek memur olmak anlamına gelmektedir. Yani personel yönetiminin temel ilkelerinden biri olan kariyer ilkesi gereğince tüm ömrünü devlet hizmetinde çalışarak geçiren kişi anlamına gelir. Yani kamu çıkarını kendi çıkarı olarak gören, kamu faydasını bireysel faydanın önünde tutarak, halk için çalışan ve karşılığında da verilecek bir hizmet olduğunda anında vereceğini taahhüt ederek, peşinen ödeme alan kişi anlamına gelir. Zaten bankaların gözünde kamu görevlilerini daha kıymetli yapan ve bu kıymetten dolayı da işlemlerini daha kolay ve daha hızlı yaptıran güçte budur.

Her ne kadar kamu görevlilerinin bu kadar yüce ve bu kadar değerli bir yerleri olsa da, bu onların sorun yaşamayacakları anlamına gelmez. Kamu görevlilileri de diğer vatandaşlar gibi kredi kartı alır, kredi çeker ve borçlanır. Eski dönemlerde çalışan bir memur elbette herkesten yüksek kazançlara sahipti, fakat dönemin değişmesi onları da diğer vatandaşlar ile eşitledi. Bu da onların da borçlanmalarına neden oldu. Kredi kartı borçları olan kamu görevlileri, bu borçlarından dolayı sıkıntı yaşamaya başladılar.

Kamu Görevlileri Kredi Kartı Borçlarını Ödeyemezse Ne Olur?

Kamu görevlilerine bankalardan kredi çekmek konusunda ayrıcalık yapılsa da, ödenmemiş borçlar konusunda diğer vatandaşlar ile aynı durumda olacağı açıktır. Eğer bir kamu görevlisi 90 gün süre ile kredi kartı borçlarını ödeyemezse, diğer vatandaşlar gibi hakkında hukuki işlem başlatılacak ve dosyası dava edilecektir. Zaten ortalama olarak borcun ödenmediği 54. Gün tarafına ihtar gönderilecektir. Yine ödenmezse yasal süreç başlayacaktır.

Devlet memurunun gelir garantisi olduğu için, icra süreci çabuk ilerler. Yani maaşına direkt olarak tedbir konur ve maaşı olduğu gibi borcuna çekilir. Bu nedenle kamu görevlilerinin bu konuda hak iddia etme hakkı olmayacaktır.

Kredi Kartı Borçlarını Ödemek İçin Kredi

Bahsettiğimiz bu şartlar altında sizlere kredi verilmeyecektir. Bu nedenle diğer finansal kuruluşlardan yardım almanız, sicilinizin temiz kalması adına faydalı olacaktır. Senet ile kredi alarak, kredi kartı borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Böylece borçlarınızı yeniden yapılandırmış olacaksınız ve ödeme zorluğundan da kurtularak birkaç ay nefes almanız sağlanmış olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir