Karalisteye alındım Kredi Çekemiyorum

SORU: Ödeyemediğim krediler yüzünden Merkez Bankası’nın kara listesine girdim. Ancak şu anda tüm borçlarım ödeyecek param var. Bütün ödemelerimi faizleri ile beraber gerçekleştirirsem yeniden banka kredisi alabilir miyim? Çünkü  elimdeki paraların tamamı ile borçlarımı ancak kapatabiliyorum ve geriye hiç param kalmıyor. Bu yüzden de hemen kredi çekmem gerekiyor.

ÇÖZÜM: Bankalara olan gecikmeli borçlarınızı faizleri ile ödemeniz sizi kara listeden çıkarmaz. Yalnızca borçlarınızda kurtulmuş olursunuz. Daha net bir söyleyiş ile tüm borçlarınızı kapatsanız bile adı geçen listede olmaya devam edersiniz ve bu da bankalar ile olan ilişkinizi düzeltmenizi engeller. Borçlarınızı bitirdikten sonra en az beş yıl daha beklemeniz gerekmekte ve ancak hu süre zarfından sonra kara listeden çıkmaktasınız.

Bahsi geçen bu süreyi çok daha kısa bir hale getirmek için yapabileceğiniz şeyler arasında ise bankalara otomatik ödeme talimatı vermek, hesaplarınızda para bulundurmak, kredi kartı kullanmak ve borçlarını düzenli ödemek ve buna benzer bankacılık faaliyetleri gerçekleştirmektir.

One comment on “Karalisteye alındım Kredi Çekemiyorum
  1. murat dedi ki:

    Bankalara toplam 26000 lira borcum var ve her ay ödeme yapmaktan sıkıldım en azından bütün bankalara olan borçlarımı kapatıp sadece tek bir yere ödeme yapmak istiyorum bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir