Konut Kredisi Çıkartılır İlanları

Bireylere kredi imkanı sağlamakta en ön sırada bulunan bankalar tarafından en fazla kar getirisi olan kredi türü konut kredileridir. İlgili kredilerin hem yüksek tutarlı olması hemde kredilerden kullandırım esnasında alınan masrafların diğer kredilere oranla fazla olması banka açısından oldukça karlı olduğu anlamına gelmektedir Özellikle günümüzde konut kredisi faiz oranlarının bir hayli düşüş göstermesi nedeni ile artan konut kredi talepleri sayesinde bankalar ciddi anlamda kazanç elde etmektedir. Ancak her kredide olduğu gibi konut kredisini de bankalardan kullanabilmenin belli başlı şartları mevcuttur.

Konut Kredisi Alma Şartları

Bir kere konut kredisi kullanacak olan bireyin sicili oldukça önem taşımaktadır. Daha sonra talep edilen kredi tutarının konutun eksper değerinin %65 inin bireye verilebilecek olması ayrıca bir sorun teşkil etmektedir. Tüm bu şartları koşulsuz sağlayan bireyler için bankalar bulunmaz bir nimettir.

Ancak bu şartları sağlayamayıp da konut kredisi talebinde bulunmak isteyen bireylerin ihtiyaçları maalesef bankalar aracılığı ile karşılanamamaktadır. Böylelikle bireyler isteklerini gerçekleştirebilmek adına farklı yollara başvurmaktadırlar. Genellikle internet ortamı üzerinde bulunan bankalardan kredi çekemeyenlere kredi imkanı sunmakta olan birey yada kuruluşlara yapılan müracaatlar sonucunda bir ihtimal bireyler isteklerine bankalara ödeyecekleri faizin neredeyse iki katını ödeyerek üstelik birde üzerine komisyon vererek kavuşmaktadır. Bu tip kuruluşlar bireylere belirli komisyonlar karşılığında konut kredisi çıkartabilme olanağı sunmaktadırlar. Bu kuruluşlar sayesinde ve bankalarda düşen faiz oranları neticesinde günümüzde konut alımlarında epey artış gözükmektedir.

kredi çıkartılır org

kredi çıkartılır org

Konut kredisi ödemelerinde bulunan uzun vadeler sayesinde kredi kullanan bireylere ödeme kolaylığı sağlanılmaktadır. Bireyler neredeyse kira ödemiş gibi para ödeyerek konut sahibi olabilmektedirler.

Bireylerin internet ortamından buldukları kuruluşlara kredi başvurusunda bulunurken oldukça dikkatli olmak durumundadırlar. Günümüz şartlarında dolandırıcılık olaylarının bir hayli artmış olması sebebi ile bireyler çok rahatlıkla kandırmakta. Artık dolandırıcılığın her türlü hamlesinin  çok rahatlıkla yapabileceği bir dünyada yaşamaktayız maalesef. Bu nedenle bu tip kuruluşlara çok itimat edilmemeli ve mümkünse hiç başvuru yapılmamalıdır. Eğer ille de başvuru yapma şartı bulunuyorsa azami dikkat gösterilerek başvuru yapılmalı herhangi bir dolandırıcılık teşebbüsü fark edildiğinde hemen ilgili yerlere şikayette bulunulmalıdır. Aksi takdirde çok kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir