Kredi Borcu Olanlar Kredi Notunuzu Biliyormusunuz

Bankalar artık hayatımızın son derece önemli bir parçası olmakta ve bu sebepten dolayı adı geçen yerler ile iş yapmamış olan kişilerin sayısı yok denecek kadar az olmaktadır. Ancak bankalar ile iş yapmak ve onlardan borç para almak için en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında kredi notu uygulaması gelmekte ve bu konuda en çok dikkat etmesi gereken kişiler arasında kredi borcu olanlar bulunmaktadır.

Kredi Borcu Olanların Kredi Notu Düşer Mi?

Ülkemizde hemen hemen herkesin en az bir adet kredi borcu bulunmaktadır. Bu kişilerin ise en çok merak ettikleri konular arasında sahip oldukları kredi notları ilk sıralarda yer almaktadır. Hali hazırda borçluluk durumu devam etmekte olan bu kişiler bu durumun kredi notlarını düşürüp düşürmediği hakkında bilgi almak istemektedir.

Bilinmelidir ki bankalardan kredi almak kendi başına kredi notunu düşüren bir durum olmamaktadır. Aksine aktif olarak banka ile ilişkiler kuruluyor olması bu notu yükselten durumlar arasında yer almaktadır. Bu yüzden eğer düzenli olarak ödeme yapıyorsanız kredi notunuzun düşmesi söz konusu olmayacak aksine yükselecektir.

Net bir şekilde söylemek gerekir ise kredi borcunuz varsa ve ödemeleri aksatıyor ya da tamamen gerçekleştiremiyorsanız notunuz her geçen daha da düşecektir. Ancak bankaya olan borcunuzu düzenli olarak ödüyorsanız hali hazırda borçlu olmanız sizin için bir dezavantaj olmayacak ve aksine kredi notunuz yükselecektir.

Kredi Borcu Olanlar Kredi Notunu Nasıl Öğrenebilir?

Belirtilmekte olan bu şartlara rağmen yine de mevcut olan notunuzu bilmek ve bunu takip etmek son derece önemlidir. Çünkü kredi notunuzu bildiğiniz zaman gerek geleceğe dair parasal planlarınızı gerekse bugüne dair olan ödemelerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Bahsi geçen bu bilgiye ulaşmak için ise yapmanız gereken işlemler aşağıda belirtilmektedir;

  1. Findeks: Kredi Kayıt Bürosu’na ait olan bu marka aracılığı ile kredi notunuzu son derece güvenilir bir şekilde öğrenme olanağı yakalayabilirsiniz.
  2. Bankalar: Bankalar da bahsi geçen hizmet i verebilecek yerler arasında bulunmaktadır. Bu sebepten dilediğiniz bir bankadan hizmet talep edebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir