Kredi Kartını Hiç Kullanmasam Ne Olur

Banka kredi kartına sahip olmayan kişi sayısı nerede ise yok denecek kadar az. Hatta öyle ki kişilerin bir değil birden fazla kredi kartı var. Bankaların kredi kartı verme isteklerine kimse hayır demiyor. Kullanımına ihtiyaçları olmasa da kişiler kredi kartı alıyor. Peki aldığınız kredi kartını kullanmasanız ne olur?

Öncelikle bildiğiniz gibi bankanın kredi kartı vermesinde ki temel amaç kazanç elde etmek. Kullanmasanız dahi sabit olan yıllık kart aidatını ödemeniz gerekecektir. Öyle ki harcama yapmadığınız halde sene de 300 TL ödeme yapmanız gerekebilir ve bu da gereksiz artı bir masraf olacaktır.

Kullanmadığınız kredi kartını iptal ettirmeniz daha faydalı bir adım olabilir.  Siz isterseniz kredi kartınızı parçalayarak çöğe atın, isterseniz evde çekmeceniz de kalsın ve hiç yanınızda dahi taşımayın yine bu ek ücreti ödemek zorunda kalırsınız.

Kredi kartı iptali için isterseniz bankanın size en yakın şubesine gidebilirsiniz. Şubeye gitmeniz zaman kaybına neden olabilir bu ana nedene bağlı olarak müşteri hizmetlerini arayın. Size neden kartınızı iptal etmek istediğiniz sorulacaktır, hatta bu karardan vazgeçmeniz için de karşı taraf ikna etmeye çalışabilir. Siz kararlı olur iseniz aynı gün içerisinde iptal işleminiz gerçekleşecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir