Kredi Kartımdan Dolayı Banka Kredi Notum Düşük

Kredi notu, bankalar ile bu zamana kadar yaptığınız tüm alışverişlerin bir geri dönüşüdür. Yaptığınız tüm işlemler Kredi Kayıt Bürosu tarafından takip edilmekte ve olumlu işlemleriniz kredi notunuzu arttırırken, olumsuz işlemleriniz de kredi notunuzu düşürecektir.

Kredi notunu düşüren en büyük etkenlerin başında, kredi kartınız gelmektedir. Çünkü krediler haricinde bankalar ile yaptığınız mali alışverişler, yalnızca kredi kartınız ile boy gösterir. Kredi kartınızdan dolayı kredi notunuz düşük olursa da, bankalardan kredi çekebilmenize imkan yoktur. Bu da sizlerin bazı dönemlerde elini, kolunu bağlayacak bir sebep olacaktır.

Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim?

Kredi notunuz, kredi kartınızdan dolayı düşükse elbette yapabileceğiniz ilk şey, kredi kartı borçlarınızı kapatmak olmalıdır. Bir anda bankaya olan tüm  borçlarınız kapanırsa, kredi notunuzda hatrı sayılır bir oranda yükseleyecektir.

Size bu konudaki tavsiyemiz; eğer yakın zamanda bir kredi almayı düşünmüyorsanız, senet ile kredi veren firmalardan destek alın. Yani borç alın. Bu borcu da taksitler halinde böldürebileceksiniz. Bu nedenle de sıkıntı yaşamazsınız.

Eğer yakın zamanda bir kredi almayı düşünüyorsanız, yine size tavsiyemiz senet ile kredi veren firmalardır. Buradan alacağınız borç para ile kredi kartı borçlarınızı kapatın. Ve bir müddet sonra kredi başvurusunda bulunun. İhtiyaç duyduğunuz miktar 10.000 diyelim. Kredi kartı borcunuzda 5000’di. O zaman bankadan 20.000 lira kredi alın. Hem borç aldığınız firmanın borcunu kapatın hem de kendi ihtiyacınızı karşılayın. Böylece yine bankaya borçlu olursunuz ve kredi notunuz da yükselmiş olur.

Bankadan Kredi Alabilmem İçin Ne Yapmalıyım?

Tüm para ihtiyaçlarınız için banka dışında bir firmaya güvenemiyorsanız ve sadece bankadan kredi çekmek istiyorsanız, kapısını çalmanız gereken firmalar, kredi danışmalık firmalarıdır. Her şehirde yaygın şekilde bulunan  bu firmalar, size referans olarak yani bir nevi kefil olarak kredi almanızı sağlayan firmalardır. Pamuk Danışmanlık, Jet Finans, Kardeşler Finans, Uzmanlar Danışmanlık, Güçlü Danışmanlık ve İnteraktif Danışmanlık sizlere önerebileceğimiz danışmanlık firmalarından yalnızca biridir. Bu firmalardan hizmet alarak bankalar ile olan sıkıntınızı çözebilir, kredinizi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir