Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz Yapılır mi?

 Bankalardan ihtiyaç kredi çekmek istiyorsunuz fakat çekmeden önce kredi notunuzu öğrenmek ve hesabınızı buna göre yapmak mi istiyorsunuz? İşte bu konuda sizlere yardımcı olan ve yardımı karşılığında ücret almayan bir finans kuruluşu bulunmaktadır: Findeks

Findeks Nedir?

 Bankaların ortalığı ile kurulan KKB tarafından yapılan Findeks, müşterilere ve bankalara hizmet veren finansal bir kuruluştur. Findeks kişilerin bankalarda bugüne kadar yapmış olduğu tüm finansal işlemleri ve bu işlemlerin nasıl gerçekleştiğinin takibini sağlar. Bu takip sayesinde güncel KKB notunuzu hesaplayarak bankalara da yardımcı olmaktadır.

KKB Notu Hesaplama

 Bilindiği üzere bankalara yapılan kredi ve kredi kartı başvurularının onaylanması kredi notuna bağlıdır. Peki KKB notu nasıl hesaplanır? İşte bu sorunun cevabını sizler için araştırdık.

http://www.kredivar.net/tc-no-ile-kredi-notu-sorgulama.html

KKB notunuz hesaplanırken önceden kullanmış olduğunuz kredi,  kredi kartı, bankaya olan borçlarımız, borçlarımızı düzenli olarak ödeyip ödemediğimiz gibi tüm işlemler KKB notumuzun belirlenmesinde etkili olmaktadır. Bu değerlendirme sonucunda bankalar bizlere vereceği kredilerde KKB notumuzu söyler. KKB notumuz bankalara göre değişiklik göstermektedir. Örneğin maaş aldığımız bankadan ihtiyaç kredisi kullanacağımız zaman diğer bankalara göre daha düşük faizli kredi vermektedir.

Herkesin KKB Notu Var mı?

 Bankacılık sisteminden kullanılan kredi kartı, bireysel kredi ve kredili mevduat hesabı kullanan veya 5 yıl içerisinde kredisi kapanmış olan tüm bireysel kullanıcılarının kredi notu vardır. Bu kredi notları günlük olarak değerlendirilir ve günlük olarak güncellenir. Yani herkesin KKB notu vardır.

Findeks Başka Hangi İşlemler Sunar?

 Findeks kredi notunun hesaplanması dışında düşük olan kredi notunun yükseltilmesi hakkında da hizmet vermektedir. Tabi bu hizmet karşılığında belli bir miktar ücret talep edilmektedir. Kredi notunuzun yükselmesi için alacağınız danışmanlık hizmetinden faydalanmak için öncelikle Findeks’e üye olarak bu hizmet satın alınabilir.

Findeks Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

 Findeks bankalara müşterilerine kredi hakkında bilgi vermektedir. Bu bilgiler ışığında hareket eden bankalar kişilerin kredi notuna göre kendisine kredi vermekte ve bu kredinin faiz oranını belirlemektedir. Bu oranlar bankalara göre değişiklik göstermektedir. Bu oranları öğrenmek için bilgisayarınızın yada telefonunuzun arama motoruna https://www.findeks.com/ adresini yazarak burada sizden istenilen bilgileri girdikten sonra istediğiniz bilgileri öğrenebilirsiniz. Ayrıca iletişim bilgisi olarak 4444552 numaralı telefonu arayarak yada iletisim@findeks.com adresine mail atarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Kaynak: http://www.kredivar.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir