Kredi ödelerimi geciktirdiğim için kredi kullanamıyorum

Bankalardan kredi çekmek gerekli durumları yerine getirdiğiniz takdirde oldukça kolaydır. Fakat bir bankadan kredi almaktan çok, bu krediyi ödemek esas sorundur. Çünkü bankalara bir borç yaptığınız zaman, bunun birçok yaptırımı vardır. İlk olarak bankalara yaptığınız ödemelerdeki gecikmeler dahi kişisel olarak mali sicilinize olumsuz olarak yansır. Bunun dışında eğer ki ödemelerinizin yalnızca asgari tutarını karşılıyorsanız, bu dahi sicilinize olumsuz yansıyacak bir durum olarak karşınıza çıkar. Tüm bunların etken olduğu sonuçta, kredi notunuzun düşürülmesidir.

Peki kredi notunuzun düşmesinin sizlere ne gibi etkileri olur?

Kredi notunuzun düşmesinin en büyük etkisi, bankalardan kredi alamayacak oluşunuzdur. Kredi notunuz düzelene kadar da bankalar ile herhangi bir iletişim ya da alışverişiniz mümkün değildir. Elbette tüm ticari işletmeler gibi bankalarda ödemelerini düzenli yapan müşterilerine daha ayrıcalıklı ve esnek davranacaktır. Eğer bahsettiğimiz durumlar ile karşı karşıyaysanız, bu durumda kredi alabileceğiniz farklı yöntemlerden bahsetmek yerinde olacaktır.

Banka dışı alternatif firmalarla çözüm bulabilirsiniz.

Günümüzde kredi veren tek kurum bankalar değildir. Bu nedenle de kredi ödemelerinizi geciktirdiğinizde ve kredi alamadığınızda, son çareniz tükenmiş değildir. Hatta finansal olarak ilerleyen ve sektörel anlamda kendisini çokça geliştiren bu dünyada sizler için macera yeni başlıyor diyebiliriz.

Bankalar elbette kulağa en güvenilir gelen kurumlardır. Fakat bunun dışında da çeşitli danışmanlık firmaları ve senet ile kredi veren yerler bulunur. Eğer bankalardan kredi alamıyorsanız, danışmanlık firmalarına giderek, durumu anlatabilirsiniz. Böylece bu firmalar sizler için bankalar ile iletişime geçecek ve yaşanılan sıkıntıların tümünü ortadan kaldıracaktır. Yine de bazı durumlarda danışmanlık firmalarının da yapamayacağı şeyler vardır. Böyle durumlarda da devreye senet ile kredi veren firmalar ya da şahıslar girer. Bu firmalara başvurup, durumu anlattığınız takdirde sizlere en uygun ödeme planı ile sizlere kredi sağlayacaktır. Firmamızın da esas olarak yaptığı iş budur. Herhangi bir sebepten dolayı, bankalardan kredi alamıyorsanız, firmamız tarafından sağlanan senet ile krediler, her zaman sizler için hazır bulunmaktadır. Bu noktada yapmanız gereken tek şey, firmamıza gelerek kredinizi almaktır.

6 comments on “Kredi ödelerimi geciktirdiğim için kredi kullanamıyorum
 1. deatpol dedi ki:

  açil 20000 ihtiyacım var

 2. zehra dedi ki:

  Acil 3000 tlye ihtiyacim var calisan işçi olmadigim için hic bir banka kredi vermiyor yardimci olursaniz sevinirim iyi gunler

 3. hunkar dedi ki:

  borclarim cok dagildi.kirmizi cizgideyim ve acil toparlanmamicin 30 bin tl lazim komisyonu verilir icinden yardimci olun ltf.

 4. Gülşah Özen dedi ki:

  Banka sicilim kredi ve kredi kartı ödemelerindeki gecikmelerden dolayı bozuk ve kredi kullanamıyorum ve acil kredi çekmem lazım. 20 bin lira kredi çıkartabilen birisi varsa 2-3 bin komisyon ücretini gözden çıkarttım krediyi çıkartın ve komisyonunuzu alın. 90 günlük gecikme avukat takibine düşme gibi sıkıntılar yok sadece 15-20 gün gecikmeler var. ve kredi kartı yapılandırmaları var acil yardım…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir