Kredi Sicilim Düzelene Kadar Acil Kredi Lazım

Soru: Şu anda banka sicilim oldukça kötü. Sicilimi düzeltmem lazım ve bunun için de çok az vaktim var. Kredi kartı borçlarım ve çektiğim kredinin borcu var. Ödemeleri bazı aylar geciktirdiğim için de kredi sicilim gittikçe düştü. Topluca kapatıp sicilimi düzeltmek istiyorum, ne yapabilirim?

Cevap: Kredi sicilinizi düzeltebilmeniz için elbette ilk olarak kredi kartı ve kredi borçlarınızı kapatmanız gerekir. Eğer icra ya da haciz gibi durumlar söz konusu değilse ya da yasal takip durumunuz yok ise, borçlarınızı banka sayesinde de tek bir yerde toplayabilirsiniz. Bu işlemde kredi notunuzu bir miktar yükseltecektir. Bu işlemi yapabilmeniz için Pamuk Kredi Danışmanlık ya da Paralel Finans gibi bilindik danışmanlık firmalarından yardım almanız gerekecektir. Zira bankalar bu durumda referans olmadan kredi çıkartmayacaktır ve en güçlü referansta, bu firmalardır.

Yine de bankadan kredi almak yerine senet ile kredi veren firmaları tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Böylece siciliniz bir anda toplu olarak yükselecek ve düzelecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir