Kredi Skorum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim?

Kredi skoru, bankalardan kredi alabilmenizi sağlayacak olan en önemli şartlardan biridir. Bu nedenle de kredi skoru düşük olan kişilerin, bankalar ile bu tarz işlemlere giremeyeceği bilinen bir gerçektir. Fakat yine de imkânsız olmadığını da söylemek gerekir.

Kredi skoru elbette düşük olabilir fakat bu skoru yükseltmek çokta zor değildir. Eğer krediye ihtiyacınız varsa, karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Ya kredi skorunuzu yükselteceksiniz ya da banka haricinde de kredi veren diğer şirketlerden şansınızı deneyeceksiniz. Öyleyse bu iki tercihinizi de detaylı olarak inceleyelim.

Kredi Skorumu Nasıl Yükseltebilirim?

Kredi skorunuzu yükseltebilmeniz için birkaç aylık bir zaman dilimine ihtiyacınız vardır. Bu zaman dilimi içerisinde de şu işlemleri sağlamalısınız;

  • Eğer bankalara borcunuz varsa bu ödemeleri vaktinde yapmalısınız. Hatta mümkünse toplu biçimde bu ödemeleri kapatmanızın size faydası olacaktır. Toplu ödemeler her zaman kredi notunuzu yükseltir.
  • Kullanmadığınız kartlarınız varsa, bu kartları kapatmanız gerekir. Böylece işlem kalabalığınız da ortadan kalkacaktır. Bu da kredi skorunuza olumlu etki edecektir.
  • Aylık olarak elinize geçen tüm parayı banka hesabınıza yatırın ve tüm ödemelerinizi bu kart üzerinden yapın. Böylece kartınız sürekli olarak aktif biçimde kullanılmış olacak ve ödemeleriniz de zamanında yapılacaktır.

Tüm bu işlemler uygulandığında yalnızca birkaç ay içerisinde kredi skorunuz yükselecektir. Yükselmiş kredi skorunuz sayesinde dilediğiniz bankadan kredi de alabileceksiniz.

Banka Haricinde Nereden Kredi Alabilirim?

Eğer kredi skorunuzu yükseltebilecek kadar vaktiniz yoksa ikinci tercihiniz olan banka haricindeki şirketleri denemeniz gerekecektir.

Bankalar haricinde kredi kullandıran ve borç veren şirketlerin tümü, sizlere sebep ve şart sunmadan bu imkânı sağlar. Bu nedenle de kredi skorunuzun düşük olması, kredi almanız için herhangi bir engel teşkil etmeyecektir. Eğer aylık düzenli bir geliriniz varsa ya da alacağınız paranın taksitlerini düzenli olarak ödeyebilme durumunuz varsa, hiçbir sorun ile karşılaşmadan kredinizi sağlayabilirsiniz.

Eğer geliriniz ile aldığınız kredi arasında bir uyuşmazlık durumu oluşursa, bu durumda kefil ya da ipotek gibi basit işlemleri sağlayarak, kredi imkânlarından faydalanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir