Kredi Veren Özel Kuruluşlar

Kredi veren özel kuruluşların başında bankalar gelmektedir. Özel bankaların ana amaçlarından biri kredi vermektir. Bankaların size kredi verebilmesi için düzenli bir geliriniz olmalı, geçmişinizde ödemelerinizi düzenli yapmış olmanız önemlidir. Kara listeye giren biri 5 yıl boyunca kredi kullanamaz.

Türkiye ve dünyada krediyi sadece bankalar değil çeşitli “bireysel kredi veren özel şirketler” bulunmaktadır. Faktoring şirketleri, özel finans kurumları bu özel kuruluşlar arasındadır. Ancak bu kuruluşlardan kredi çekmenin prosedürleri  bankalar gibi değildir. Her özel finans kurumu kendi faiz oranlarını sunacağı gibi ayrı istek ve talepleri de olabilmektedir. Bu nedenle burada önemli olan hangi krediyi ne için istediğinizdir. Burada sizin kredibiliteniz çok önemli bir faktördür. Kredi veren vakıflarda vardır ancak burada kullanılacak olan kredinin toplum yararına olması gerekmektedir.

Banka Dışında Kredi Veren Finans Şirketleri

Faktoring şirketleri çek karşılığında kredi kullandırmaktadır. Burada ödeme almanız için istihbarat bilgilerinizin iyi olması gerekmektedir. Sürekli aynı faktoring firmasıyla çalışan firmalara farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Faktoring şirketi sizden şirketinizle ilgili bilgeleri detaylı isteyebilir. Kredi Veren Faktoring firması sizin finansal anlamda sıkıntıda olduğunuz istihbaratını alırsa çekinize ödeme yapmayabilir.

Bunun dışında kredi veren finans şirketleri olarak internet üzerinde bir çok daha az kurumsal firmalar vardır. Bunlar daha çok kredi danışmanlığı kapsamında çalışsa yine de arada alternatif yöntemlerle kredi sağlayanları vardır. Sitemizde bu tarz şirketleri bir çok sayfamızda vermişizdir yahut aşağıdaki kaynak linkten de bakabilirsiniz.

Kaynak: http://www.kyk.gen.tr/kredi-veren-sahislar/

6 comments on “Kredi Veren Özel Kuruluşlar
 1. mehmet dedi ki:

  20000tl ye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim devlet memuruyum maaşım 2100tl

 2. Nihat ÇETİN dedi ki:

  Acil nakit ihtiyacım var devlet memuruyum. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

 3. Ferdi A. dedi ki:

  Nakit ihtiyacım var. Bana ulaşırsanız sevinirim…

 4. Atilla dedi ki:

  Acil 40.000 TL nakte ihtiyacım var. Emekliyim ve çalışıyorum. 48 ay vadeyle geri ödeme yapabilirim. Bana ulaşırsanız sevinirim.

 5. Reşat dedi ki:

  Selam acil nakit ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla aylık gelirim 2000 tl

 6. Neslihan dedi ki:

  Acil 30000 tl ihtiyacım var 48 ay vade ile ödeyebilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir