Krediyi kapatıp yeni kredi almak istiyoruz

Artık bankalardan kredi almak oldukça sıradan bir iştir. Ülkemizdeki yetişkin nüfusun her üçünden biri kredi kullanmaktadır veya kredi kullanımını düşünüyordur. Fakat anlık olarak değişen ihtiyaçlar her zaman aynı dengede bulunmaz. Yani ihtiyaçlarımızı karşılayacak olan para tutarı hiçbir zaman eşit olarak dağılım göstermez. Bu nedenle de acil olarak paraya ihtiyaç duyulan bir dönem içerisinde çekilen krediler, ilerleyen günlerdeki ihtiyaçlarınızı karşılamanıza engel olabilir.

Bu bahsettiğimiz şeyler dışında kredi alabilmenize olanak varken alamadığınız krediler de olabilir. Tabii ki bunun en temel sebebi belgeyemediğiniz gelirlerinizdir. Örneğin sizler sabit bir iş yerinde çalışıyorsunuz ve sigortanızda düzenli olarak yatırılıyor diyelim. Hanenize gelen gelir durumu bu durumda nettir. Sizin maaş bordronuza göre, hane halkının net geliri hesaplanır. Fakat eşinizinde evden nakış diktiğini ve bu dikişlerini satarak ek kazanç elde ettiğini varsayalım. Böyle bir durumda bu geliri kanıtlamanıza imkan yoktur. Hali hazırda bulunan bu durum içinde de ikinci bir kredi alabilmenize gelir durumunuzdan dolayı izin verilmez. Fakat yeni bir kredi almak zorundaysanız, bu durumda yapabileceğiniz şeyler de yok değildir.

İKİNCE KEZ KREDİ BAŞVURUSUNDA BULUNUN

Bankadan çektiğiniz bir kredi varken, ikinci bir krediyi alabilmeniz için yapabileceğiniz tek şey, sahip olduğunuz kredi borcunu bitirerek yeni kredi başvurusunda bulunmaktır. Bunun içinde olabilecek tek şey senet ile kredi almaktır. Senet ile kredi almak isitiyorsanız, şirketimizin de sizlere desteği büyük olacaktır. Siz de kredinizi kapatıp yeniden bir kredi almak istiyorsanız iki seçeneğiniz vardır;

  • Firmamızdan senet ile kredi alarak banka borcunuzu kapatmak ve yeniden bankadan kredi almak ilk seçenektir. Bu durumda faiz oranları ile kredi alacağınız için, uzun bir süreçte zararda olacağınızda açıktır.
  • Bir diğer seçeneğinizde, ödemek istediğiniz kredi borcunuzun toplamı ile almak istediğiniz yeni kredinin toplamı sonucunda ortaya çıkan tutarı, firmamız aracılığı ile sağlayarak, borcu tek noktada toplamaktır.

İkinci seçenek tek faiz oranı ile iki krediyi de yapılandırmak ve tüm borcu tek noktadan ödemek manasına geldiği için daha makul bir tercih olacaktır.

One comment on “Krediyi kapatıp yeni kredi almak istiyoruz
  1. Süleyman dedi ki:

    merhaba benim cok acil paraya ihtiyacım var lütfen yardımcı olacak bir kimse varsa lütfen yardımcı olurmusunuz teşekkürler burc para istiyorum lütfen kredi olarak ta oıabilir kredi çekmek istiyorum buda olabilir lütfen yardımcı olacak çok zor bir dönem içerisinde bulunyorum lütfen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir