Nakite Çevrilebilen Hediye Çekleri ve Yemek Kartları

Kullanmadığınız yemek kartınız veya kazandığınız hediye çekleriniz var. Ancak sizin için yemek kartı veya hediye çekinizi nakite çevirmek daha avantajlı. Bu durumda ne yapmanız gerekiyor? Nakite çevrilebilen hediye çekleri ve yemek kartları hangisi?

Önce yemek kartlarından başlayalım. Bazı şirketler, personellerinin yemek ihtiyaçlarını karışlamaları için yemek kartı verir. Böylece personel istediği yerden yemek yeme, günlük yemek harcamasını kendi belirleme gibi imkanlara sahip olur. Hatta birçok kişi evinden yemek getirir ve aylık yemek kartını hiç kullanmayarak başka bir ihtiyaç için nakde çevirmek ister. Bazı kişiler de aylık yatırılan tutarın bir kısmını harcayarak kalanını nakde çevirmek ister. Nakit paraya çevrilebilen yemek kartlarına birkaç örnek verelim. Sodexo, Multinet, Setcard, Ticket Yemek Kartı en sık kullanılan yemek kartları arasındadır.

Hediye çekleri ise daha geniş bir yelpazeye sahip aslında. Yaptığınız bir alışveriş sonucu birçok market ve mağaza müşterilerine hediye çeki verebiliyor. Yapılan bir çekilişte şanslı olan sizseniz hediye çeki kazanabilirsiniz, Çalıştığınız şirkette yüksek performansınız sayesinde hediye çekine hak kazanmış olabilirsiniz. Hatta birçok banka dahi hediye çeki verebiliyor müşterilerine. Migros, Teknosa, Koçtaş, Carrefoursa, Coton, Defacto, Mango, LCWaikiki, Vatan gibi örnekleri daha da çoğaltabiliriz.

Hediye çekiniz ve yemek kartınız var ve kullanmak yerine nakit paraya çevirmek istiyoruz. Neler yapmanız gerekiyor?

* İnternet üzerinden hediye çekinizi veya yemek kartınızı nakde çeviren kişiler bulabilirsiniz. Belirli bir faiz karşılığı çekinizi veya kartınızı kırdırabilirsiniz. Nakde çevirme faiz oran %10 – %20 arasında değişebiliyor. Ancak bu işlemi yapan kişilere doğrudan ulaşmanız mümkün değil. Bunun nedeni ise, yasal bir işlem olmaması. Ancak, ilgili bloglara yorum yazarsanız onlar size ulaşabilir.

* Bir diğer yöntem ise, kullanmak istemediğiniz yemek kartı veya hediye çekinizi yakın çevrenize kullandırmak. Giyim alışverişi yapmak isteyen kişi çekinizi kullanarak size nakit ödeme yapabilir. Aynı şekilde marketlerde gıda alışverişi için de kullanabileceğiniz yemek kartlarınızı da değerlendirebilirsiniz. Arkadaşlarınıza aylık mutfak giderlerini yemek kartınızı kullanarak yapmalarını önerebilir bu şekilde kartta bulunan tutarınızı nakde dönüştürebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir