Nasıl Kredi Alırım 2016?

18 yaşını geçmiş, SGK lı  ve en az bir kredi kartı kullanmış biri istediği bankadan kredi kullanabilir. En az bir kredi kartı kullanmış diyorum. Çünkü bankalarla hiç çalışmamış bir kişinin kredi notu düşük olacağından başvurduğu kredi onaylanmaz. Zaten bir bankaya gittiğinizde ben krediye başvurmak istiyorum dediğiniz zaman müşteri hizmetleri en başta bir kredi kartı kullanıyor musun diye sorar. Kredi notunuzun oluşması için bankalar ile çalışıyor olmanız gerekir. İstediğiniz kredi limiti sizin aylık maaşınızın %45 ini taksit ödemeleriniz karşılayacak şekilde hesaplanmaktadır. Yani siz asgari ücretli birisi iseniz, en fazla çekeceğiniz ihtiyaç kredisi 18.000 TL civarındadır.

Nasıl Kredi Alabilirim 2016?

Bunun 36 aya böldüğümüzde aylık sizin taksit ödemeleriniz en fazla 600-650 TL geçmemesi  gerekir. Gelir belgeniz ve kimliğiniz ile istediğiniz bankadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yada oturduğunuz yerden bilgisayarınızdan bile başvurabilirsiniz. Hatta hangi bankanın faiz oranları daha düşük, hangi bankanın avantajları size daha uygun hepsini araştırabilirsiniz. Kendinize uygun gördüğünüz bankanın sayfasından TC kimlik numaranızı, adınızı, soyadınız, iletişim bilgilerinizi yazarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi sonucunuz dakikalar içinde size iletilecektir. Eğer krediniz onaylanmışsa ise, kimliğiniz ve gelir belgeniz ile birlikte sizi en yakın şubemize bekliyoruz sms olarak gönderecektir. Siz de hazır olan kredinizi gidip kullanabilirsiniz. Eğer onaylanmamışsa, hiçbir bankaya borcunuz da yok ise, kredi notunuzun düşüklüğünden dolayı olabilir. Bankalara kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi notunuzu öğrenmek isterseniz de, Turkcell veya Türk Telekom hattınızdan 9 TL karşılığında öğrenebilirsiniz.

Nasıl Kredi Bulurum 2016?

TC kimlik numaranızı, adınızı ve soyadınızı arasında boşluk bırakarak 1122 göndermeniz yeterli. İletişim bilgilerinize kredi notunuz tüm ayrıntıları ile birlikte gelecektir. Yani hangi ne kadar kredi notuyla kredi başvurusu onaylanır, hangisinde onaylanmaz açıklamalı olarak. Ama hiçbir  bankaya bir borcunuz yoksa, uzun sürede kredi kartı kullanıp ödemelerinde hiçbir gecikme yapmamışsanız kredi başvurunuzun onaylanması çok yüksektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir