Noter eşliğinde senetle krediye ihtiyacım var

Noter eşliğinde yapılan senet karşılığında borç vermeye başlanması sonucunda bankalara borcunu ödemeyen vatandaşlarımız ihtiyaçlarını karşılamak için yeni bir yol bulmaya çalışıyorlar. Noter bankalardan kredi alamayan vatandaşlara senetle aynı banka gibi aylık ödeme koşulları belirleyerek kredi vermeye başlamış birçok kişi para alarak borcunu kapatarak kendine azda olsa rahatlık sağlamıştır.

Noter aracılığı ile yapılan senetle kredi çekmek için tabi ki tutar çekilen miktar her zaman önemlidir. Yüksek tutarlarda banklardan çekilen kredilerde kefil arandığı gibi noter aracılığı ile senetle çekilen kredi de çekilen tutar fazla ise sizden teminat olarak mülk göstermenizi isteyecektir.

Noter eşliğinde senetle çekilen krediyi düzenli ödediğin takdirde hiçbir sorun yaşamazsınız. Kesinlikle tefecilik gibi yüksek faizli kredi verilmemektedir. Borcunuzu ödemediğiniz takdirde avukata verebilir ve yasal yollardan cezai işlem uygulanabilir. Bu yüzden noter eşliğinde senetle çekilen tutar istediğiniz taksitlere bölerek ödeme yapabilirsiniz. Borcunuzu ödemediğiniz takdirde haciz işlemleri aynı banka gibi gerçekleşecektir.

Eğer sizde noter eşliğinde senetle kredi oranlarında kredi çekmek istiyorsanız zaman kaydetmeden kredinizi çekebilirsiniz.

Noterden Senetle Kredi Almak İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Noterler aracılığı ile kredi almak için de belli başlı koşullara uymak gerekmektedir. Çünkü adı geçen bu yerler kendilerine başvuru herkese kredi vermemekte ve kendilerine en uygun olan müşteriyi seçmek istemektedir. Bu koşullar arasında en çok dikkat çekenler ise aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.

1) Her hangi bir işte sigortalı olarak altı ay ve daha fazla süre ile çalışıyor olmak,

2) Başka bir bankaya ya da kuruma ödenmesi gereken yüksek tutarlarda borcu bulunmamak,

3) 18 yaşından büyük olmak ya da bu şartı taşıyan bir veli aracılığı ile müracaat etmek,

4) Nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport belgelerinden en az biri ile birlikle başvurmak zorunludur.

Tüm bu şartlar altında mevcut olan para sıkıntınızı son derece kolay bir şekilde çözme olanağı yakalayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bahsi geçen hizmet sunan bir yer tespit etmektir.

 

One comment on “Noter eşliğinde senetle krediye ihtiyacım var
  1. sati dedi ki:

    Acil kredi lazım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir