Noter Tasdikli Sözleşmeli Krediler

Kredi çekmek için bankalardan fırsat bulamayan müşterilerin tercih ettiği tek yöntem, senetler vasıtası ile kredi almaktır. Senetler vasıtası ile kredi almak için illa bir firma ile anlaşmış olmanıza gerek yoktur. Bir arkadaşınız size borç verdiği zaman da bunu senetler aracılığı ile düzenleyebilirsiniz. Fakat bu yöntem her zaman insanlara güven vermemektedir. Çünkü birçok insan senet düzenleme ile ilgili bir bilgiye sahip değildir ve bu nedenle de düzenlenen senedin geçerliliğinden de emin değildir. Bu nedenle eğer sizlerde kişiler ya da firmalar aracılığı ile kredi almak istiyorsanız fakat senetler sizlere güvenilir gelmiyorsa, başvuracağınız kredi yöntemi noter tasdikli sözleşmeli krediler olacaktır.

Noter Tasdikli Sözleşmeli Kredi Nedir?

Sözleşme normalde herkes tarafından yapılabilen ve herkes tarafından tek bir imza ile geçerli hale getirilen bir belgedir. Fakat bazı durumlarda noter tasdikli sözleşme yapmak zorunludur. Noter tasdikli sözleşme, yapılan bir sözleşmenin noter huzurunda onaylanması anlamına gelmektedir. Araç alım satımı yapan birinin, bunu noter huzurunda yapması, bunun en bilinen örneğidir.

Noter tasdikli sözleşmeli krediler ise aldığınız kredinin noter huzurunda doğrulanması yani noterin şahitliği ile geçerlilik kazanan bir kredi sözleşmesi hazırlanmasıdır. Kredi almak için böyle bir sözleşme yapma zorunluluğu da bulunmamaktadır.

Noter Tasdikli Sözleşmeli Kredileri Nasıl Alabilirim?

Noterden tasdik zorunluluk olmadığı için, bankalardan kredi alırken böyle bir prosedür ile karşılaşmazsınız. Senet ile kredi veren firmaların büyük çoğunluğuna böyle bir teklifi sizin götürmeniz gerekecektir.

Senet ile sizlere kredi verebilecek bir firma ile anlaştınız diyelim. Böyle bir teklifi firmaya sunduğunuzda yüksek ihtimalle kabul görecektir. Bu noktadan sonrası da notere giderek sözleşmenin kurulmasını sağlamak olacaktır.

Noter tasdikli sözleşmeli krediler her zaman daha güvenilirlerdir. Çünkü noter önünde yapılan bu işlem, sizler açısından yasallık kazanacaktır ve bu nedenle de işini hakkı ile yapan firmalar diğerlerinden kolayca ayrılacaktır. Sizleri dolandırmak isteyen bir firmanın böyle bir teklife yanaşması beklenemez değil mi? İşte bu nedenle bilmediğiniz bir konuda bilen insanlardan yardım almış olursunuz.

12 comments on “Noter Tasdikli Sözleşmeli Krediler
 1. oktay dedi ki:

  Slmlar kamu sektorunde calisiyorum.. 18000 tl ye ihtiyacim var. 36 ay taksitle senet karsiligi geri odemesini yapabilirim. Faizi onemli degil.. Lutfen yardimci olabilecek varsa gorusmeye acigim..

 2. sevda dedi ki:

  Emekliyim çok acil paraya ihtiyacım var lütfen yardımcı olun

 3. habip dedi ki:

  100.000 tl vadeli borç arıyorum. İstanbul memurum

 4. nejat35 dedi ki:

  merhaba lutfen bırı sesımı duysun. 20000 tl cok acıl paraya ıhtıyacım var. ızmırde ıkamet edıyorum.gerı odemeyı her turlu sartları kabul ederek yapabılırım. lutfen bana ulasın..

 5. cem dedi ki:

  acil20000tl ye ihtiyacım var…senetle veya noterli fark etmez..

 6. mine dedi ki:

  Noter tasdikli kredi ariyorum

 7. ysf07 dedi ki:

  gelir belgem yok yeni işyeri açacağım lütfen yardımcı olun

 8. ggelen dedi ki:

  Selam acil senetli 40.000 tl borç arıyorum aylık 1000 tl ödemeli. En az. İzmirdeyim.faiz ne kadar koyarsınız size kalmış.

 9. Güngör YILMAZ dedi ki:

  Noter tasdikli acil 15000 TL ihtiyacım var geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 10. aynur dedi ki:

  Acil 10 000 liraya ihtiyacim var bana ulasirmisiniz

 11. arzu dedi ki:

  sakaryada yaşıyorum öğretmenim acil 20000 bine ihtiyacım var düzenli ödeme yaparım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir