Ölüm Anında Kredi Borçları

Uzun vadeli konut kredisi çektiniz ve Allah esirgesin ama ömrünüz borcunuzu ödemeye yetmedi ya da ölürsem borcum ne olacak düşüncesine mi kapıldınız.

Bu ve benzer durumlar da banka borcunuzu kapatmaktadır yani çocuklarınıza ya da evlatlarınıza devretmiyor borcunuz. Ölümünüz ile birlikte borcunuz sıfırlanıyor. Bu durumu bankalar göz önünde bulundurarak size zorunlu hayat sigortası yapmaktadır. Hayat sigortası kişiye bir şey olduktan sonra tüm borçlarını ödemekle mükelleftir. Anlaşıldığı üzere ölüm anında kredi borçları sigorta şirketi tarafından ödenecektir. Fakat kredi çektiniz hayat sigortası yaptırmadıysanız maalesef kişi vefat ettikten sonra borcu da yasal olarak mirasçılarına devredilmektedir. Bu yüzden sigortayı zorunluluk değil de gerekçe olarak görün ve kredi çektikten sonra yaptırın ve kesinlikle atlayıp ihmal etmeyin.

Ölüm anında kredi borçları bu şekilde devamlılık göstermektedir. Eğer benden sonra banka borcum kimseye geçmesin kimse ödemek zorunda kalmasın diyorsanız kesinlikle hayat sigortanızı yaptırın. Pahalı olmayan bu sigorta eşinizi, çocuklarınızı anne ya da babanızı borç yüküne girmekten kurtarır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir