PARA YARDIMI YAPAN KİŞİLER

Öncelikle Allah kimseyi zor durumlara düşürmesin. En önemlisi en başta sağlık versin. Çünkü sağlığımız yerinde olduktan sonra hayatta her şey düzene girebilir. Maddi sıkıntılarımızdan dolayı çok fazla kendimize yüklenebiliriz. Ama üzülmek maalesef ki bir şeyleri düzeltmiyor. Tam tersi sağlımızı da etkileyip daha zor günler yaşatabiliyor. Belki bunun söylemek kolay diyebilirsiniz ama, sağlığını  kaybettikten sonra bunun çok iyi anlayanlar var. Zor günler geçiyorsanız ve bunun nedeni ise çalışmadığınızdan dolayı ise, devletten yardım alabilirsiniz.Bağlı bulunduğunuz Valiliklerden yardım alabilirsiniz. Muhtarlardan alabileceğiniz bir belge ile Valilik lerden yardım parası başvurusunda bulunabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Kurumlar

 

Valilik ten sizi ziyarete gelip sizin durumunuza bakılır. Aylık gelir durumunuza bakılır ve gerçekten yardıma ihtiyacınız var ise, size yardım parası bağlanır. Çocuğunuzun eğitim giderlerini karşılayamıyorsanız yine bunun için çocuk yardımı da alabilirsiniz. Bu konuda size yeterince yardımcı olacaklardır. Ya da bağlı bulunduğunuz Belediyelerden de bu tür yardımlar alabilirsiniz.  Ya da iş bulamıyorsanız da bu konuda da  yardımcı olunabilir. Sağlık durumunuzdan ötürü çalışamıyorsanız ve bunun belgelendirebiliryorsanız da yakınınız bakım parası alabilir.

Raporunuzun %45 ve üzeri olması gerekiyor. Raporunuzu aldıktan sonra illerde bulunan Aile ve Sosyal Bakanlığına başvurabilirsiniz. Sizden ikametgahınız da oturan kişilerin nüfus müdürlüklerinden alabileceğiniz aile nüfus süreti istenir. Ailede çalışan kişilerden maaş bordrosu da istenmektedir.

 

Hangi Bakanlık Maddi Yardım Yapıyor?

Tüm bu evraklarınız ile birlikte Aile ve Sosyal Bakanlığına başvurabilirsiniz. Yaklaşık 1,5 ay içinde Bakanlıktan kişiler gelip sizin adresinizde sizin durumunuza bakarlar. Eğer gerçekten kendi ihtiyacınızı göremeyecek durumda iseniz ve ailenizin toplam geliri ile kişi başına düşün gelir 2016 yılı itibari ile 784 TL yi geçmiyorsa yararlanabilirsiniz. Daha sonra onaylanan bakım parası kimin üzerine olacaksa, Ziraat bankasından bir hesap açması istenir. Her ay bu hesaba 900 TL civarında evde bakım parası yatmaktadır. Bakan kişi sgklı bir işe girer ise bu maaş kesilir.

Çünkü bu kişiye  bakıma muhtaç kişi için verilmektedir. Yani onun işi budur anlamında verilmektedir. Evde bakım ücreti en az 1 yıllığına bağlanmaktadır. Bir yıl geçtikten sonra tekrar rapor yeniliği istenmektedir. Devletimizin yapmış olduğu bu yardım gerçekten bir çok kişinin yarasına merhem olmaktadır. En güzel tarafı ise bakıma muhtaç kişilerin özellikle yaşlıların  ortada kalmamış olması.

2 comments on “PARA YARDIMI YAPAN KİŞİLER
 1. Murat dedi ki:

  Merhaba..

  Ben memurum 3600 tl maaşım var ama ebeveynlerimin hastane masrafı ve çocuğumun sünneti ekonomik gelir gider dengemi bozdu kredi kartlarıyla kredi kapatır hale geldim 90 ila 100 bin arası tüm borçlarımdan kurtulmak istiyorum

  bankaların 36 ay kuralı beni sıkıntıya soktu Bu birikmiş borçlarımı kapatıp balon ödeme veya esnek ödeme yapabilirim benim için sıkıntılı süreç 2016 sonuna kadar olan süreç en kısa 48 ay en fazla 60 ay gibi bir sürede tüm borçlarımı kapatabilirim.
  saygılarımla

 2. Emrah dedi ki:

  Ben tokatta yaşıyorum 26 yasındayım babamı küçükken kanserden kaybettim annem le yaşıyorum inşaatta çakışırken 4 kattan düştüm kolum kırıldığı için belime kaburgalarım battı 2 aydır çalışamıyor iyilesmem 5 ayı bulur diyor doktor acilen yardım bekliyorum kimsemiz yok evimiz kira yemeye ekmek almaya bile para bulamıyoruz Allah rızası için yardım edin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir