PTT Adıma Havale Var Mı Sorgulama

Son günlerde PTT kişiler birbirlerine havale yapabilmektedirler. Kişiler de bu konuda net bir fikirleri olmamaktadır. Bu sebeple birbirlerine PTT adıma havale var mı sorgulama yapabilir miyim sormaktadırlar. Ancak internetten böyle bir sorgulama seçeneği bulunmamaktadır. Fakat PTT şubelerine gidip gişeden kimliğinizle böyle bir sorgulama yapabilirsiniz. Memur bu sorgulama yaparken size birkaç soru sorabilir. Havalen nereden gelecek, havalen kim adına gelecek ve tutarı nedir diye gelen miktarı teyit amaçlı sorular sormaktadır. Bu sorulardan 2 tanesini yanlış cevap verdiğinizde maalesef havale gelen paranızı alamıyorsunuz.

Gelişen internet sebebiyle PTT havale sorgulama yapılmaması gerçekten kötü bir durum. Neden derseniz kişiler evlerinden veya işlerinden izin alarak şubeye giderek havalesini sorgulatmak gerçekten gülünç bir durum olmaktadır. Bu sebeple bazen ptt şubelerine gidip gelmek komik bir durum olmaktadır. Ayrıca diyelim havale A şubesine geldi sadece o şubeden çekebilmektesiniz.

Artık PTT hesabıma para yatmış mı diye soracak olursanız, bunu da aynı şekilde sorgulayabilmektesiniz. Ancak şubede sıra beklemek bana zor olur diyorsanız başka bir yolu daha vardır. Normal bankalarda olduğu gibi PTT de kart vermektedir. Böylece hesabınıza para yattı mı diye dışardaki ATM’lerden sorgulayabilmektesiniz. Ancak kart alabilmek için öncelikle şubeye başvuru yapmanız gerektiğinizi unutmamanız gerekir.

PTT Hesap Bakiyesi Öğrenme Sorgulama

Bireyler için bakiye öğrenme ne kadar önemli ise işletmeler için daha çok önem taşımaktadır. Çünkü gün içinde ödemeleri veya acil gelecek paraları bulunmaktadır. Bu sebeple  şubeye gitmeden PTT hesap bakiyesi öğrenme sorgulama yapabilmek için banka kartınız ile ATM’lerden yapabilirsiniz. Ayrıca şubeye giderek hesap bakiye bilgilerini öğrenebilir dilerseniz ATM’den hesap bakiye sorgulama işlemi yapabilmektesiniz. Ayrıca ALO PTT hattını 7/24 arayarak hesabınızı sorgulatabilirsiniz.

Kısaca hesap bakiyesi sorgulama PTT işlemi için 444 1 788 arayarak günün her saatinde hesabınızı sorgulatabilirsiniz. Bu numarayı aradığınızda önce 1 daha sonra ise 3 tuşuna basarak en kolay biçimde hesabınızı sorgulatabilirsiniz. İşitme ve konuşma engelli bir bireyseniz yapmanız gereken 0850 222 1 788’i numarayı görüntülü olarak arayarak karşınızdaki personel sorununuzu anlatmanız olacaktır. Gerçekten bu uygulama ile bir çok yeniliğin de habercisi olmakta da bir numara olmaya devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir