Senetin Güvence Olduğunu Düşünenler Borç İstiyor

Birçok kişi hemen senet yaparak bir yerlerden kredi veya borç alabileceğini yahut bulacağını zannediyor. İnsanlar tanımadığı veya bilmediği birine senetle dahi olsun neden kredi veya borç versinler. Bu işleri yapanlar genelde durumunu bildikleri kişiye veriyorlar ki arkaları da sağlam kişiler yani siz senedi ödemeyince senete güvenmeden parayı alabileceğini bildiği kişilere vermekteler.O yüzden alakasız taleplerde bulunmayınız

SORU: Senet karşılığında kredi verme uygulaması yapan yerler var ise hali hazırda işletmeme ait olan senetler ile borç para almak istiyorum. Etrafımda mevcut olan pek çok esnaf ve işletme sahibi senet güvencesinde kredi  imkanlarından faydalanmakta. Eğer bu durum gerçekten mümkün ise ben de sahip olduğum çay bahçesini genişletmek amacı ile ihtiyaç duyduğum parayı bu şekilde temin edebilir miyim?

Talep etmekte olduğum tutar 75 bin Türk Lirası. Elimde bunu ödemeye yetecek kadar senet mevcut. Ödemeleri de genel olarak en geç bir buçuk yıl sonrasına ait. Bu şartlar altında kredi alabileceğim yerler hakkına gerekli bilgileri paylaşır mısınız?

ÇÖZÜM: Senet karşılığında kredi almak ülkemizde son derece yaygın olarak tercih edilen bir sistem olduğundan siz de senet güvencesinde kredi alarak talep ettiğiniz tutardaki parayı elde edebilirsiniz. Bu kapsamda hizmet veren bankalardan bahsetmeden önce bizim tavsiyemiz işletmelere destek yapan devlet kurumlarınızı önceliğinize almanızdır. Çünkü adı geçen bu yerler hem son derece uygun koşullar altında kredi vermekte hem de bazı durumlarda karşılıksız olarak destekleme ödemeleri yapmaktadır. Bu yüzden aşağıda belirtilmekte olan kurumlar ile irtibata geçmeksizin banka kredilerine başvuru yapmamak çok daha doğru olacaktır.

Ticari İşletmelere Kredi Veren Kurumlar

Bu yerler son derece çeşitli olsa da aralarına en çok dikkat çeken ve tercih edilenler aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.

 1. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)
 2. İşkur,
 3. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları,
 4. Kalkınma Ajansları ve benzer şekilde hizmet veren yerlerdir.

Senetle Kredi Veren Bankalar

Eğer bahsi geçmekte olan bu yerlerden uygun koşullar altında kredi alma imkanı yakalayamazsanız elinizde mevcut olan senetler karşılığında kredi alabileceğiniz bankalar ise şunlardır;

 1. Vakıf Bankası,
 2. Ziraat Bankası,
 3. Yapı Kredi Bankası,
 4. Halk Bankası,
 5. Akbank,
 6. Denizbank,
 7. QNB Finansbank,
 8. Garanti Bankası,
 9. HSBC Bank,
 10. ING Bank,
 11. İş Bankası’dır.

 

One comment on “Senetin Güvence Olduğunu Düşünenler Borç İstiyor
 1. erkan dedi ki:

  Acil 5000 tlye ihtiyacim var Çocuğumun amaliati için acil dönüş yaparmisiniz 24 taksitle oderim markette yoneticiyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir