Senetle noterden borç Yardımı

Acil borç ihtiyacınız var fakat borç alacak yer bulamıyorsunuz işte size bu noktada yardımcı olacak bir önerimiz olacak: Senetle Noterden Borç. Çoğumuzun bankalara borcu olduğundan dolayı paraya ihtiyaç duyduğumuz zaman bankalardan kredi alamadığımız için Senetle Noterden Borç Yardımı alabiliriz. Peki, nasıl yapılıyor senetle noterden borç yardımı? Bu konu ile ilgili bilgi almak pek çok kişinin nakit para sıkıntısını çözecektir.

Senetle Noterden Borç Yardımı Nasıl Alınır?

Noterler senet karşılığı belli bir faiz oranı karşılığında kişilere borç vermektedir. Bunun için noterler kişinin üzerinde bulunan mal varlıklarını göz önüne alır ve o malı ipotek ederek kişiye isteği parayı vermektedir. Atlanılmaması gereken husus ise üzerinizde bir malınızın olması gerekmektedir. Bu mal arsa, ev, araba ve benzeri maddi değeri olan bir eşya olabilir. Bu eşyalar taşınmaz olabileceği gibi taşınabilir eşyalarda olabilir. Taşınabilir eşyalara altın, gümüş, araba ve benzeri eşyalar örnek olarak verilebilir. Önemli olan bu eşyanın değerini olması ve bunu noterin kabul etmesidir. Noter kabul etmediği takdirde borç almamız zorlaşacaktır.

Hangi Noterler Senet Karşılığı Borç Vermektedir?

Hemen hemen tüm noterler senet karşılığında borç vermektedir. Size en yakın notere giderek gerekli şartları öğrenip bu konuda noter görevlileri ile konuşarak istediğiniz miktarı kabul etmeleri halinde senet karşılığı borç alabilir siniz. Noterlerde ki faiz oranlarını kabul etmeniz durumunda noter size mallarınızı ipotek karşılığı borcu verdikten sonra önemli olan borcunuzu aksatmadan ödemeniz gerekmektedir. Aksi durumda borcunuz faizlenerek artacak ve gittikçe çoğalacaktır. Ve sonuç olarak ipotek ettirdiğimiz malımız elimizden gidebilir.

Hangi Belgeler Gerekmektedir?

Gerekli olan belgeler nüfus cüzdanı ve teminat göstereceğiniz malın tapusu. Bu iki belgeyi getirdikten sonra noterdeki belgeyi doldurarak işlemlerimizi tamamlayabilir. Noter görevlisi belgelerle birlikte senedi düzenleyip bize imzalatır bizde şartları kabul etmiş sayılırız.

Burada önemli olan husus noterlere teminat göstermektir eğer kefil bulabilirseniz işiniz daha da kolaylaşabilir. Borcu aldıktan sonra taksit günlerini kaçırmadan ödemeniz sizin faydanıza olacaktır. Zamanında ödenmemiş senet taksiti noter tarafından yasal yollarla karşılanacağı için borcumuzu ödemeliyiz.

5 comments on “Senetle noterden borç Yardımı
 1. yalcın dedi ki:

  cil 40000 tl ye ihtiyacım var bankaylasorunluyum 2350 maaşım var.

 2. Erdoğan DEMİRAY dedi ki:

  ACİL 40.000 E İHTİYACIM VAR LÜTFEN YARDIMCI OLUN

 3. kenan dedi ki:

  istanbulda dershane sahibiyim.geçtigimiz ögretim yılı pek verimli bir dönem degildi.yaz dönemi ödemeler ile ilgili sıkıntı çekiyorum.tahsilatlarımın aksaması mali sıkıntı yarattı.bu nedenle 20.000 tl 3-4 aylık nakit ihtiyacım var.bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

 4. remzi dedi ki:

  Merhaba

  10000 lira kredi senet ile çekmek istiyorum. Geri dönüş bekliyoruz.

 5. kaan dedi ki:

  Ben belediye. Personeliyim.bana. çok acil 1000 bin lazım lütfen dönüş yapin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir