SMS ile TC no göndererek kredi başvurusu yapınız

Soru: Bir bankaya kredi başvurusunda bulunmak için şubeye gitmek zorunlu mudur? Şubeye gitmeden de kredi başvurusunda bulunma imkanımız yok mu? Kredi notum çok yüksek seviyede değil. Bu nedenle de banka banka gezmek istemiyorum. TC kimlik numaramı göndererek kredi başvurusunda bulunmak istiyorum. En azından SMS yolu ile ne kadar kredi alabileceğimi öğrenmek istiyorum. Bu şekilde başvuru alan bankalar var mıdır, varsa bu bankalar hangileridir?

Cevap: İlk olarak etkili ve kesin bir çözüm olmasa da online kredi sorgulama sistemlerini sizlere tavsiye edebiliriz. Bu sistemler her banka için hali hazırda oluşturulmuş olan araçlardır. Bu araçlardan kredi sorgulamasında bulunduğunuzda ortalama olarak kredinizin onaylanıp onaylanmayacağı sizlere bildirilir. Yine de bu yöntem garanti bir yöntem değildir. % 95 oranında çıkan sonuçlar doğruluk gösterse de bazı kişiler için durum farklılık yaratabilir.

Son zamanlarda KrediGO adı ile kendisini tanıtan ve duyuran uygulamayı telefonunuza yükleyerek, banka müşterisi olmanıza gerek bile kalmadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. En yaygın olarak kullanabileceğiniz yöntem budur. Bazı bankalar ise bu konuda daha yapıcı çözümler sunmuşlardır. Yani SMS ile kredi başvurusunda bulunabilmenize olanak sağlamıştır. Bizler bu işlemi SMS bankacılığı olarak biliyoruz. Bu işleme göre telefonunuzun mesaj bölümünden TC kimlik numaranızı yolladığınız zaman size verilebilecek kredi tutarları hesaplanır ve size yollanır. Böylece çıkabilecek kredilerinizi kredi notunuzu düşürmeden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu yöntem garanti bir yöntemdir. Yani risk ya da yanılma payı bulunmayan bir yöntemdir. Eğer sizlere olumlu bir dönüş yapılırsa, evraklarınızı ve belgelerinizi tamamlayarak bankaya kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu yöntemin giderek yayılması beklenmektedir.

SMS Bankacılığı ile kredi durumları hakkında bilgi alabileceğiniz bankalar, Garanti Bankası, Vakıfbank, Odeabank, Halk Bankası, Akbank, Denizbank, Yapı Kredi ve Finansbank’tır.

Bu bankalara SMS ile başvuru yapabilmeniz için TC Kimlik numaranızı yazıp, ilgili bankanın belirttiği numaraya göndermelisiniz. Bazı bankalar bu mesaja aylık gelirinizi, talep ettiğiniz vade sayısını ve almak istediğiniz kredinin tutarını da ekleyip göndermenizi isteyebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir