Türk Kızılayı Kredi Başvurusu

Türk Kızılayı’nın da diğer bankalar gibi kredi vermek için çeşitli koşulları vardır. Bu koşullara uyum sağlayan müşterilerinin kredi başvuruları onaylanır. Elbette bu konuya değinmeden evvel kredi başvurularının nasıl ve nereden gerçekleştirileceğini konuşmak daha doğru olacaktır.

Türk Kızılayı’na yapacağınız kredi başvurularınızı çeşitli yollar ile yapabilirsiniz. Her bankada olduğu gibi Türk Kızılayı’nda da kredi ön onay sistemi bulunmaktadır. Bu ön onayı internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde Türk Kızılayı uygulaması ile birlikte telefonlarınız üzerinden de kredi ön onayına başvurabilme olanağınız olacaktır.

İnternet sitesi üzerinden Türk Kızılayı kredisi için ön onay başvurusu yaptığınızda birkaç dakika içerisinde sizlere onay ya da ret cevabı gelir. Eğer ön onay başvurunuz onaylanmazsa, kredi alabilmenizin imkânı da olmayacaktır. Bu nedenle kredi notunuzu düşürmeden evvel, bir tedbir olarak ön onay almanız daha sağlıklı olacaktır. Eğer kredi ön onay başvurunuz onaylandıysa elbette kesinlikle kredi çıkacağını söyleyemesek de % 90 gibi bir ihtimalle krediniz onaylanacaktır. Kredi başvurularınızı da yine internet üzerinden yapabilirsiniz. Fakat her ne şekilde olursa olsun Türk Kızılayı şubelerine gitmeniz gerekecektir. Bu nedenle kredi başvurularınız direkt olarak şubeden gerçekleştirmeniz hem daha kolay hem de daha hızlı olacaktır.

Türk Kızılayı Kredi Başvurusu İçin Şartlar

Türk Kızılayı’na kredi başvurusunda bulunabilmeniz için diğer bankalardan daha katı, daha sert şartlar konmamıştır. Hatta neredeyse temel kredi şartları diyebileceğimiz şartlar aranır. Bu şartlar;

  • 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir.
  • Çalışıyor olmalısınız ve çalıştığınıza dair belgeniz ile birlikte bir de maaş bordronuzu da götürmeniz gerekir. Yani gelir belgesiz kredi alabilmenizin imkânı yoktur.
  • Başlatılmış bir sigortaya sahip olmalısınız ve sigortanızın en az 6 aydır düzenli olarak yatırılıyor olması gerekir.
  • Kredi notunuzun en az 1500 ve üstünde bulunması gerekir. Baştan belirtelim 1500 kredi alabilmek için çok yeterli bir puan değildir. Bu nedenle bu kredi notuna sahip kişilerin de kredileri onaylanmayabilir.

Bu temel dört şartı yerine getiren kişiler nüfus cüzdanları ve gerekli belgeler ile birlikte Kızılay şubelerinden başvuruda bulunabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir