Turkcell Kredi Notu Sorgulama Öğrenme

Günümüzde artan kredi çekme olayları sonucunda kişiler devamlı olarak kredi notlarını sorgulatmaya başlamışlardır. Bu sebeple Turkcell kredi sorgulama hesaplama öğrenme sebebiyle findeks kredi notumuzu öğrenebilmekteyiz. Ayrıca telefon operatörlerinin müşterilerine kredi ile telefon verme kampanyasının ardından kişiler bunu daha çok sorgulamaya başlamıştır.

Ayrıca findeks nedir diye soracak olursanız;  kredi risk derecelendirmek için 9 tane bankanın birleşmesiyle kurulmuştur. Buna göre 0 – 1900 numarası arasında kişilere not verilmektedir. Yani kredi notunda 1 nota sahip olan kişi en riskli, 1900 nota sahip kişi ise riski en az olan müşteridir. 1900 notu olan kişiye çıkmayacak kredi yoktur. Bunu sorgulatabilmek de ya bankadan yada Turkcell kredi sorgulama servisi ile sağlanmaktadır. Üstelik sadece  Turkcell’lilere sunulan SMS’le kredi notu öğrenme servisi dilerseniz satın alım ve kiralama süreçlerinde de bireylere avantaj sahibi olma imkanı da sunmaktadır.

Ayrıca bu sistem ile Turkcell telefon kredisi sorgulama yapıldığında kredi notunuz yüksek çıktığı takdirde sistemden size direkt telefon kredisi çıkmaktadır. Bu telefon kredisi ise faturanıza yansımaktadır. Ayrıca 3 telefon faturanız ödemediğiniz ve dördüncü fatura geldiğinde ise otomatikman telefon kredisi sonlanmaktadır. Ve telefonun toplam ücreti hemen istenmekle birlikte findeks kredi notunuz da düşmektedir.

Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır

Ayrıca kredi notu öğrenme nasıl yapılır, diye soracak olursanız çok basittir. Kredi notunuzu TC kimlik numarası ile öğrenmektesiniz. KKB kurumu hem bireysel hem de kurumsal kredi çekmek için oluşturulmuştur. Turkcell’de kredi notunuzu öğrenmek için TC kimlik numaranız ile doğum yılı ile birlikte 1122 mesaj atmaları yeterlidir. Ancak bunun da belli bir ücrete tabi olduğu unutulmamalıdır. Kişilerin cep telefonu ve TC ile sorgulama ücreti 9 TL kadar bir ücrete sahiptir.

Dilerseniz internet sitelerinden de sorgulama yapılmaktadır. Ancak o sorgulama fazla güven vermemektedir. Neden derseniz ucuz etin suyu siyah çıkar diye bir deyim vardır. Bu sebeple bize doğruyu yansıtmamaktadır. Sizler de dilerseniz evinizden, işyerinizden bunu sorgulatabilir. Dilerseniz de şubeye giderek bu işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca her sorgulama doğru çıkmayabilir, ancak kredi de çekmeyecekseniz sorgulama yapmanız mantıklı değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir