Yasal takipteyim kredi çekemiyorum

Yasal takibe girenler ne bir bankadan kredi alabilir ne de kredi kartı alabilir. Eğer kredinizi düzenli ödemediyseniz ya da kredi kartınızın borcundan dolayı yasal takibe düşmüş iseniz farklı bir bankadan kredi alarak borcunuzu ödemeniz mümkün değildir. Bu sebepten dolayı yasal takip sürecinden çıkmalı ve ondan sonra bankalardan kredi talebinde bulunmalısınız.

Yasal Takip Sürecinde Neler Yapılmalıdır?

Yasal takip sürecinde beş yıl süre ile ne yaparsanız yapın bu süreden önce bankadan takipten çıkmanız mümkün değildir. Fakat bu sürede yapılması gerekenler şunlardır;

1) Düzenli olarak kredinizi son ödeme tarihi geçmeden önce mutlaka ödeyiniz.

2) Kredi kartınızın borcunuzun asgari ve ödenmesi gerek tutarı kesinlikle son ödeme tarihi geçmeden ödeyiniz.

3) Doğalgaz, elektrik, su ve telefon gibi faturalarını otomatik ödeme talimatı vererek banka hesaplarınızı aktif olarak kullanıp düzenli ödeme yapmaya özen göstermelisiniz.

Bu şekilde yasal takip sürecini başarılı olarak atlatmaya çalışarak banka ile aranızda sorunu giderebilirsiniz.

Yasal Takipte Kredi Tutarı ile İlgili Sorun Yaşayanlar Ne Yapabilir?

Yasal takip sürecinde sadece kredi çekmek isteyenler değil istediği tutarı çekemeyenler de sorun yaşamaktadır. Örnekle anlatma gerekirse yüz bin TL para çekmek isteyen bir vatandaşa banka kredi notu değerlendirmesi yaparak istediği tutarı vermediği takdirde vatandaş ödemelerini düzenli yapmadığı anlamına gelmektedir. Ödemelerini düzenli yapan vatandaşa banka da ödeme gücü olduğuna tatmin olarak istediği tutarı verebilir.

Yasal Takipte Kredi Veren Bankalar

Yasal takip sürecinde kredi çekmek isteyenler öncelikle bankalara başvuru yaparak kredi notunu öğrenebilirler. Yasal takipli olduğu ve kredi çekemediği zaman kredi çekebilmek için ipotek göstererek ev, dükkân, arsa ve gayrimenkul gibi mal göstererek kredi çekebilirsiniz.

Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için istediğiniz herhangi bir banka ile yüz yüze görüşerek bu bankalar Halk Bankası, İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıf Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Denizbank ve diğer tüm bankalarla konuşarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetleri ile görüşerek de bankaya gitmeden kolay bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

 

2 comments on “Yasal takipteyim kredi çekemiyorum
  1. mesut dedi ki:

    afyon da yaŞIYORUM özürlü vatandaşım bir arkadaş tarafın dan dolandırıldım borç yüzünden eşim beni boşadı bankaralar icram var ödeyemez durumdayım emekli maaşımla ödeyemiyorum ne belediye başkanı ne de vali yardım etmıyor cok sıkındayım yardım edin

  2. Mehmet çeliker dedi ki:

    Yeni evliyim bir oğlum var 1900 tl maaş alıyorum. Borcumu en yakın zamanda kesinlikle öderim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir